DTC 07 1 - Reutum 1 ---- 3-2
Terug
DTC 07 1 - Reutum 1 ---- 3-2
Laatst bijgewerkt:
DTC '07
zon 18 mei 2025
3-2
Reutum

Voetballend Reutum handhaaft zich in Lattrop

Voor Reutum waren de kaarten al voor de wedstrijd geschud. Bij een resultaat konden de scenario’s voor nacompetitie om promotie uit de kaste gehaald worden. Bij verlies was de kans op nacompetitie voor degradatie niet heel groot maar wel aanwezig. DTC had maar een doelstelling deze wedstrijd, genoeg clubs onder zich houden om nacompetitie voor degradatie te ontlopen.

Op een prima grasveld werd er om 14:00 afgetrapt. Het was zichtbaar dat DTC enkel een resultaat in het achterhoofd had. Reutum was eigenlijk vanaf het begin voetballend de betere, had veel bewegende mensen en had bij vlagen lang balbezit. Bij DTC werd ontzettend snel de voorsten gezocht en zij mochten de duels aangaan met de Reutumse defensie. Dit wierp na een minuut of 8 al zijn vruchten af. De spits nam een lange bal een en verlegde deze naar de rappe rechter flank speler die doorstoomde richting het Reutumse doel en in de korte hoek afwerkte.

Reutum was al snel dichtbij de 1-1, een kort aangesneden corner werd vakkundig door Mark geschampt en leek binnen te vallen. Een DTC verdediger toucheerde de bal en zorgde ervoor dat het weer een corner werd in plaats van een doelpunt. Hierna volgde al snel het volgende krampachtige moment voor DTC. Een goede bal achter de verdediging van Stan kwam perfect uit bij Bjorn die een goede loopactie had ingezet. De keeper van DTC stormde uit en bracht Bjorn met een gestrekt been ten val. De scheidsrechter gaf de keeper een gele kaart en een vrije trap op 25 meter van de goal. Bjorn was niet doorgebroken omdat zijn directe tegenstander nog naast hem liep maar de keeper ontnam hem wel een grote scoringskans, afijn DTC kwam hier goed weg.

DTC deed er alles aan om het spel te ontregelen, zeven overtredingen in de eerste helft op de ongrijpbare Mark Morskieft spreekt boekdelen. Echter greep de leidsman amper in en DTC kon de Reutumse tegenaanvallen bijna allemaal stoppen middels een overtreding op het middenveld. Gelukkig deed Reutum dan eindelijk iets terug middels een vrije trap toen Mark gevloerd werd. De vrije trap werd prima genomen door Stijn, de aanvoerder van DTC stond schuin achter de muur opgesteld en promoveerde het schot tot een corner maar deed dit wel met zijn hand. De scheidsrechter gaf hier terecht een penalty voor die Mark koelbloedig benutte.

Uit een van de weinig gegeven lange ballen schatte de DTC defensie de pass van Wout Slaghekke niet op waarde waardoor Bjorn op pad kon gaan richting de uitkomende doelman. Vanuit een lastige stuit lopte Bjorn de bal over de keeper en leek Reutum op voorsprong te komen, helaas belande de bal net naast het doel.

DTC kwam bij vlagen goed door aan de rechterzijde maar daar ontbrak het aan een goede eindpass waardoor Reutum relatief eenvoudig redding kon blijven brengen. Reutum werd hierna wederom gevaarlijk uit een corner, Mark knikte richting de verre hoek maar de keeper bleef verrassend op zijn doellijn staan in plaats van direct de voorzet pakken. Hierdoor kon de doelman de bal alsnog pakken. Aan de andere zijde was het Kevin Tulk die eerst een corner pareerde en daarna nog bij een vrije trap redding bracht.

In de 2e helft volgden twee bijzondere momenten elkaar op. De rechtsbuiten die de gehele wedstrijd meer bezig was met zijn tegenstander dan de bal liep Wout Slaghekke die de bal afschermde in de rug. De bal liep over de achterlijn en daarna was er een verhitte discussie tussen beide spelers. De scheidsrechter die eerst een achterbal gaf bedacht ineens een vrije trap te geven omdat de spelers met elkaar bezig waren nadat de bal de achterlijn had gepasseerd, dit kan natuurlijk helemaal niet.

Een tweetal minuten later was het weer raak in dezelfde hoek met dezelfde spelers. Wout Slaghekke zette met een lichte schouderduw de aanvaller opzij, de scheidsrechter vond dit een vrije trap waard. Alsof het zo moest zijn werd de daarop volgende vrijebal ongelukkig in eigen doelpunt gekopt, 2-1.

Reutum was het in deze fase even kwijt en uit een goede loopactie van Sam Tebbe mocht hij zijn weg vervolgen richting Kevin Tulk die hij keurig omspeelde en binnenwerkte. Na deze tegentreffer pakte Reutum het spel weer prima op zoals eigenlijk de hele wedstrijd en was veel aan de bal. Reutum ging opzoek naar de 3-2 en de ingevallen Jop Vrerink was als eerste dichtbij. Na een goede combinatie tussen Mark en Jaap mocht Jaap gaan voorzetten op de achterlijn. De bal werd nog getoucheerd door een verdediger en belande bij de 2e paal waar Jop mocht uithalen met zijn linker. Dit deed hij niet met voldoende overgave waardoor de keeper in de korte hoek redding kon brengen.

In de blessuretijd maakte Reutum de verdiende 3-2. Mark haalde na een goede actie de achterlijn, Mick positioneerde zich goed en kopte knap raak. En een minuut later had Dani ook de verdiende 3-3 op zijn schoen. Een niet goed verwerkte voorzet kwam bij Dani voor de voeten. Dani nam de bal aan maar moest zich uiterst inspannen om tot een schot te komen. De doelman van DTC wist net als vaker deze wedstrijd te redden en de bal tot corner te verwerken. Stijn kwam op het laatste moment nog met een goed afstandsschot die doel had kunnen treffen als deze niet door het midden was geweest.

Reutum behaalde deze wedstrijd de doelstelling van dit seizoen en dat is handhaving. Dat gebeurde met een verliespartij maar in het veldspel was zichtbaar dat de ploeg zich dit jaar prima ontwikkeld heeft waarmee de doelstelling is veilig gespeeld. DTC heeft goede papieren om ditzelfde te bewerkstelligen en zodat deze aantrekkelijke derby ook volgend seizoen weer op het programma staat.

Komende zondag speelt Reutum thuis haar laatste wedstrijd tegen VC Fleringen. VC Fleringen heeft hetzelfde aantal punten als DTC door een belangrijke winstpartij tegen Luctor et Emergo. Graag zien wij bij de seizoensafsluiter de vele supporters weer verschijnen en hopelijk zijn zij ook na de wedstrijd nog even aanwezig om samen te proosten op het seizoen 2024-2025.

Opstelling: Kevin, Jaap, Wout Mensink, Wout Slaghekke, Stan, Ramon (’66 Jop), Stijn, Maurice (’75 Kars), Bjorn (’66 Mick), Mark, Dani. 


Recent nieuws