nieuws   08 maart 2021     51 foto's
Zondag 8 maart 2020....

8 maart 2020.  Precies een jaar geleden werd de competitie stopgezet.
Reutum 1 speelde toen de laatste wedstrijd uit tegen Saasveldia 1.
Helaas bleek dit de laatste wedstrijd van de competitie te zijn geweest. Anders zou er nog een geweldige ontknoping op het programma staan met de deelname aan de nacompetitie.
Hieronder “nogmaals” het verslag van die wedstrijd gemaakt door trainer Peter Bokma.

Hopelijk mogen en kunnen we elkaar weer snel zien op onze vertrouwde Kottenbrei, kijkend naar een wedstrijd. Of elkaar gewoon weer zien in de kantine waar we samen genieten van een drankje en lekker napraten over de gespeelde wedstrijd.

SAASVELD – Reutum heeft meer dan verdiend gewonnen van “angst-gegner” Saasveldia. Daar waar vorig seizoen nog een duidelijke 6-0 voor de thuisploeg op het bord prijkte, was Reutum dit weekend de betere en meest dominante ploeg in Saasveld. Het won voor het oog van vele Reutum supporters, op een drijfnat en winderig sportpark van Saasveld, meer dan verdiend met 1-4. Mede door deze prima overwinning wist het kleine  “dorpscluppie” uit Reutum zich te verzekeren van het “toetje” dat nacompetitie-voetbal heet. Door de winstpartij in Saasveld werd Reutum namelijk winnaar van de 2e periode.

 Al gelijk werd duidelijk dat Reutum vandaag in Saasveld de bepalende ploeg zou worden. Saasveld zakte in, en probeerde in de omschakeling Reutum pijn te doen. Met de wind in de rug probeerde de ploeg uit Reutum al snel het verschil te maken. Mark Morskieft leek al snel alleen op de doelman van Saasveld af te lopen maar kon nog net op het randje van de 16 tegen het kunstgras worden gewerkt. De aansluitende vrije trap van Sam Holsink verdween hard naast het doel van Saasveld. Hierna was het opnieuw Sam die van zich liet spreken. Vanaf links stoof de jonge aanvaller de 16 binnen, om daarna de bal met buitenkantje rechts laag voor het doel te brengen. Het was nu alleen nog een kwestie van intikken, maar dan moet er wel worden meegelopen en dat gebeurde niet waardoor deze aanval in schoonheid stierf. Saasveld kreeg hierna de grootste mogelijkheid voor de thee, maar de inzet verdween uiteindelijk via een Reutums been naast het doel. Nee, het was toch echt Reutum dat vandaag het spel moest maken, maar mede door de harde wind en het natte gladde veld was het in grote delen van de eerste 45 minuten te slordig waardoor Saasveld gemakkelijk overeind bleef. Opnieuw een vrije bal op randje 16 was het volgende wapenfeit voor de ploeg uit Reutum. Nu was het echter Stijn Slaghekke die de bal hard en hoog tegen de ballenvanger joekelde. Maar beetje bij beetje werd de druk  steeds verder opgevoerd en ontstonden de eerste scheurtjes in de defensie van de thuisploeg. Toen Wout Slaghekke een bal laag voor het doel bracht leek Jordi Lammerink de bal onbedoeld met de hak binnen te tikken maar helaas stond de doelman precies op de juiste plek om dit onbedoelde hakballetje op te rapen. Reutum verhoogde het tempo en voelde dat de tijd rijp was om de thuisploeg nu echt pijn te doen. Na een heerlijke aanval over meerdere schijven was het uiteindelijk Sam die vanaf een meter of 18 mocht aanleggen. Helaas verdween de bal rakelings naast het doel omdat de bal nog net kon worden getoucheerd door een verdediger die zich vol in het schot wierp. Toen Reutum de zoveelste corner deze middag mocht nemen leek Wout Mensink de 0-1 op de schoen te hebben. De corner van Sam werd bij de 2e paal prima ingekopt maar op de doellijn wist een Saasveldia verdediger nog net op tijd redding te brengen. De rebound verdween echter rechtstreeks bij Wout in de voeten. Wout controleerde de bal en joeg de bal hard tussen de palen maar mede door een mêlée van spelers caramboleerde de bal uiteindelijk weer de doelmond uit. Maar na ruim 30 minuten was daar dan toch eindelijk de bevrijdende 0-1. Een aanval door de as leek, mede door de verdedigende druk van Saasveldia, niet gelijk een mogelijkheid op te leveren. Maar gelukkig wist Stijn de bal, al dan niet bewust, bij zijn broer voor de voeten te lepelen. Van zeker ruim 30 meter twijfelde Wout Slaghekke geen moment. Het was werkelijk alles of niets. De bal verdween als een granaat van zijn schoen om niet veel later hard en laag tegen het kletsnatte nylon te exploderen, 0-1. Kort na de eerste treffer van Reutum zag Jurgen Lammerink zijn slimme steekpass net niet voor de voeten van Stijn belanden. Deze prachtige bal had eigenlijk meer verdiend. Toch leek Stijn niet veel later de 0-2 wel binnen te schieten. Vanaf rechts stoof hij de 16 binnen om daarna met een lage harde schuiver de doelman van Saasveldia volkomen kansloos te laten. De bal suisde voorbij de doelman maar ook voorbij de paal waardoor de magere score van 0-1 nog steeds op het fel rode scorebord bleef prijken. Toen Sam daarna een schot gepakt zag worden door de doelman van Saasveldia vond de prima fluitende scheidsrechter Hofman uit Ede het wel genoeg, en floot voor de rust.
 
Natuurlijk werd er na de thee een stormloop van de thuisploeg verwacht omdat deze nu met de wind in de rug op jacht mochten gaan naar de gelijkmaker. Maar Reutum bleef eigenlijk gemakkelijk overeind. Natuurlijk ploften nu de nodige lange ballen op de helft van Reutum maar deze opportunistische tactiek van de thuisploeg leverde eigenlijk niets op. Het was zelfs Reutum dat met de wind vol in snuit de meest dreigende ploeg was. Zo was Mark uit een corner al dicht bij de 0-2 maar zijn kopbal verdween hard tegen de ballenvanger. Aan de andere kant was er een vrije trap voor nodig om de bijna werkloze Reutumse goalie Kevin Tulk aan het werk te zetten. De vrije trap van aanvoerder Rikkert van Saasveldia spatte uiteindelijk op de vuisten van Tulk uiteen. Kort hierna had het door een slippertje in de achterhoede van Reutum ook maar zo 1-1 kunnen worden, maar de grootste mogelijk voor de thuisploeg deze middag verdween echter rakelings naast het doel. Ondanks deze korte opleving van de thuisploeg was het Reutum dat door een foute uitworp van de doelman in het zadel werd geholpen. De doelman van Saasveld wilde het spel snel hervatten door de bal met een strekworp richting de rechtervleugelverdediger te gooien. Hij had echter te weinig rekening gehouden met Sam die nagenoeg in de baan van de bal stond. Sam wist de bal op een ongelofelijke manier, uit de lucht, te onderscheppen waardoor hij 1:1 kwam te staan met de laatste man van Saasveldia. Met een prachtige beweging was hij deze te slim af waarna een tweede verdediger probeerde Sam het scoren te beletten. Sam liet het niet zover komen en liet de bal met binnenkantje rechts van zijn voet vertrekken. De doelman probeerde daarna zijn fout nog te herstellen maar moest toch lijdzaam toezien hoe de bal, met dodelijke precisie, op melkbussen-hoogte de touwen kuste, 0-2. Met een klein uurtje op de klok leek de ploeg uit Reutum dus op rozen te zitten want een overwinning zou vandaag 100% de tweede periode opleveren. Dat werd nog even spannend toen aanvoerder Rikkert een indraaiende vrije trap vanaf de zijkant, via de kletsnatte grasmat, onbedoeld vast in het kruis zag ketsen,1-2. Maar Reutum antwoorde op de meest ideale manier door het verschil alweer snel op 2 doelpunten te brengen. Een heerlijk genomen vrije bal van Sam verdween bij Lex Oude Kotte op het hoofd die heel sneaky, vanaf de linkerkant, in de rug van de verdedigers was opgedoken. De doelman was kansloos op de kopstoot van Lex waardoor Reutum gelijk weer in wat rustiger vaarwater kwam, 1-3. Saasveldia probeerde het nog wel maar had niet de macht en power om het Reutum nog een keer lastig te maken. Mede door de gekozen aanvallende organisatie van Saasveld kreeg Reutum in de slotfase de nodige ruimte om in te voetballen. Reutum bepaalde en Saasveld kreeg geen vat op het spel van de ploeg uit Reutum. Het slotakkoord was vandaag voor Sam die kort voor het einde van de wedstrijd nogmaals zijn klasse etaleerde. Na een prima aanname en dito versnelling liet Sam deze middag nog één keer zijn rechter spreken. Van zeker een meter of 25 was de bal zo hard ingeschoten dat de doelman geen schijn van kans had op deze kogel, 1-4.  Kort hierop was het gedaan en was Reutum de winnaar van de tweede periode. Een prestatie van formaat voor een klein clubje als Reutum.
 
Na de wedstrijd in Saasveld bleek dat Avanti W. had gewonnen van Grol waardoor de druk gelijk weer op Grol komt te staan want Reutum krijgt ze weer (een beetje) in zicht. Dat is mooi, maar ook niet meer dan dat. Om bij Grol in de buurt te blijven zullen we eerst zelf moeten blijven winnen en dat is tot nu toe aardig gelukt maar dat is absoluut geen vanzelfsprekendheid. We weten allemaal dat de soep bij Reutum erg dun is, en dat de competitie nog wel even duurt. We gaan al vanaf de start van de competitie van week tot week en dat zal met een periode op zak zeker niet anders worden. Maar hoe je het ook wendt of keert, het is natuurlijk wel heel erg lekker om in deze fase van de competitie al een periode op zak te hebben.
 
Volgende week spelen we opnieuw een uitwedstrijd. Na Losser en Saasveldia zullen we in Borne aantreden voor onze derde uitwedstrijd opeenvolgend. Borne is 2020 overigens prima begonnen. Het is als één van de weinige ploegen in deze regio in 2020 nog ongeslagen. Het speelde in 2020 drie keer gelijk, en wist twee keer te winnen waardoor de ploeg van trainer Rob Bakker inmiddels is opgeklommen naar een wat “veiliger” 10e plek op de ranglijst.               
 De bal gaat komend weekend om 14.00 uur in Borne rollen, en we hopen dan opnieuw weer vele Reutum supporters aan het veld te mogen begroeten.
Ja, die wedstrijd werd na de eerste coronapersconferentie niet meer gespeeld.
 
Opstelling tegen Saasveldia  (Wist u het nog): Kevin, Wout S, Wout M, Lindsay, Jurgen, Ramon (Jaap 89’), Jordi, Lex ( Jan 79’), Stijn, Sam (Bjorn 89’), Mark.