nieuws   03 november 2019     1 foto
Sterk VV Reutum 2 stuurt koploper Quick’20 met nederlaag naar huis

Zondagochtend. Frisse kopjes. Focus on point. Uit alles blijkt dat de koploper op bezoek komt. Vijf gespeeld, vijftien punten, de ongeslagen strijders van Quick’20 2 mogen kennis maken met de Kottenbrei, want veel Oldenzalers laten weten nog nooit in Reutum te hebben gespeeld. Dan de aftrap, Reutum pakt direct het initiatief en komt een aantal keer gevaarlijk door in de beginfase alvorens de bal op de strafschopstip gaat. Hands van Quick’20 wordt bestraft waarna Maddi van der Aa de penalty binnen schiet. Reutum op rozen tegen de koploper van de competitie. Maar al snel wordt duidelijk waarom de Oldenzaalse ploeg bovenaan staat. De buitenspelers hebben een aantal keer de mogelijkheid om de uitstekend keepende doelman Jurre Groothuis onder vuur te nemen, maar dit resulteert niet in doelpunten. Vlak voor rust voltrekt zich een bijzonder moment. Na een overtreding van Reutum kan een middenvelder van Quick’20 zijn mond niet houden en dat levert hem binnen één minuut twee gele kaarten op. De rust wordt daardoor behaald met een voordeel van 11 tegen 10 en een 1-0 tussenstand.

Ondanks dit positieve gegeven, grijpt trainer Rob Veelers in. Roel Deterink wordt vervangen door Luuk ter Haar, maar Reutum gaat in de tweede helft op zelfde voet verder. Een zoektocht naar de 2-0 begint. Onder andere Rick Blokhuis krijgt een grote kans, maar tot tien minuten voor tijd wordt er niet meer gescoord. Nadat Jop Vrerink en Maurice Kuipers zijn ingevallen lijkt Rick Blokhuis de beslissende 2-0 te maken, maar na toedoen van de grensrechter van Quick’20 besluit de scheidsrechter het doelpunt af te keuren. Datzelfde verhaal voltrekt zich vijf minuten later aan de andere kant van het veld, waardoor ook de 1-1 uitbleef. Reutum weet uiteindelijk te overleven en de zege over de streep te trekken. Met 15 punten uit 6 duels kan Reutum terugkijken op een uitstekende competitiestart. Volgende week wacht RSC 2.