verslag   03 november 2019     54 foto's
Reutum opnieuw 3 belangrijke punten rijker

RSC
zondag 03 november 2019

lees verslag

VV Reutum


ROSSUM – Reutum heeft de smaak van overwinningen te pakken. Ook in Rossum bleef het keurkorps uit Reutum (achteraf gezien) gemakkelijk overeind. Voetballend was de thuisploeg de hele wedstrijd bepalender, maar wist zich eigenlijk niet gevaarlijk voor Kevin Tulk, doelman van beroep, te melden. De grootste mogelijkheden waren in deze wedstrijd toch echt voor Reutum. Een 0-2 over de volle 90 minuten was dan ook eigenlijk ook niet zo vreemd. Wat deze competitie vooral opvalt is de bereidheid om met elkaar tot het gaatje te gaan. Aanvallers die inzakken om verdedigend te assisteren, maar daarnaast ook weer vol gas geven om daarna weer gevaarlijk aan het front te verschijnen, middenvelders die zich van “box to box” het snot voor de ogen lopen, en verdedigers die amper op een foutje te betrappen zijn. Zet hierbij nog een prima presterende doelman tussen de palen neer en de positieve optelsom van deze start van de competitie is snel gemaakt. Door al deze factoren is Reutum op dit moment op een keurige 3e plek op de ranglijst terug te vinden. Het seizoen is nog erg lang maar dat neemt niet weg dat de start van de competitie voor een klein “cluppie” als Reutum gewoon prima te noemen is.

Op zondagmorgen werd het voor de Rossumse-consul al snel duidelijk dat het hoofdveld van RSC te “soppig” was om op te spelen. Maar omdat RSC over een prima kunstgrasmat beschikt kon er dus gewoon om 14.00 uur worden afgetrapt onder aanvoering van scheidsrechter Pieter Bloksma. Zoals wel vaker deze competitie kwam Reutum fel en gretig uit de startblokken. Mark Morskieft stoof over de linkerkant op, om daarna de bal bij de eerste paal bij Stijn Slaghekke voor de voeten te deponeren maar een voet van een RSC verdediger bracht tijdig redding voor de thuisploeg. Daarna was het opnieuw Mark die op pad werd gestuurd. Onder een lastige hoek, en met een verdediger hijgend in nek kreeg Mark de bal nog tussen de palen, maar zag ook dat de doelman van RSC met zijn vuisten prima redding bracht. Hierna nam RSC voetballend het heft steeds meer in handen. Reutum had geen passend antwoord in deze fase op de organisatie van RSC. Steeds wist RSC de vrije man te vinden waardoor het balbezit in deze fase overduidelijk voor de thuisploeg was. Via een droge knal uit de 2e lijn was RSC middels Oude Lashof in deze fase voor het eerst gevaarlijk. Ondanks het overwicht van de thuisploeg was Reutum toch ook weer dicht bij een treffer. Een fraaie volley van Stijn, vanaf de punt van het strafschopgebied, zeilde rakelings over de lat. RSC bleef combineren en zag dat Reutum telkens een stap te laat leek te zijn. RSC combineerde tot op een 20 meter van het doel maar daar bleef het dan ook bij. Het gevaar moest vandaag vanuit de 2e lijn komen bij RSC. Opnieuw een schot uit de 2 e lijn werd in deze fase een gemakkelijk prooi voor Kevin. Ondanks dat Reutum veelal in de achteruit moest bleef het aanvallend toch de gevaarlijkste ploeg. Een vrije bal van Sam Holsink verdween bij de 2e paal bij Jordi Lammerink op het hoofd. Jordi knikte de bal prima richting het doel maar zag de bal uiteindelijk tegen de ballenvanger verdwijnen. Niet kort hierna leek een soort van tiki taka goal in de maak voor de Reutumse formatie. Via Stijn- Sam –Stijn en uiteindelijk Mark leek deze “one touch” aanval rijp voor een treffer maar de laatste beslissende kaats van Stijn op Mark verliep niet helemaal volgens plan waardoor deze mooie opzet helaas niet beloond werd. RSC was voetballend ondanks de mogelijkheden voor Reutum nog steeds de bepalende ploeg maar liep zich keer op keer vast op het defensieve blok van de Reutummers. Aan de andere kant vielen echter wel de nodige mogelijkheden te noteren. Na een slippertje in de opbouw van RSC mocht Sam met de bal aan de voet de 16 binnen stuiven. Na een tweetal fraaie kapbewegingen lag de bal panklaar voor zijn rechter. De ingeschoten bal van een meter of 7 was hard, maar verdween hard tegen de benen van de doelman die hiermee het geluk absoluut aan zijn zijde had. Dit had eigenlijk de 0-1 moeten betekenen. Enkele minuten na deze grote mogelijkheid was het Mark die het van buiten de 16 probeerde maar ook deze inzet werd een prooi voor de boomlange doelman van RSC. Tegen het einde van de eerste helft trok RSC het spel nog meer naar zich toe en zag dat het in deze fase een aantal goede mogelijkheden kreeg. De eerste die het mocht proberen was Oude Lashof. De rappe RSC aanvaller controleerde de bal binnen de 16 om daarna met links verwoestend uit te halen, om zo de 1-0 op het bord te zetten. Gelukkig dacht Wout Slaghekke hier net iets anders over en stortte zich met zijn hele ziel en zaligheid in de baan van het schot. De bal verdween hard in het blok dat Wout had opgeworpen. Met deze heerlijke verdedigende actie voorkwam Wout een, zo goed als, zekere treffer voor de Rossumse-formatie. Toch bleef de druk van RSC voor de thee nog even aanhouden. Nog steeds had RSC geen oplossing om door de Reutumse stellingen te breken, maar een schot vanaf een meter of 20 leek als een granaat binnen te slaan. Maar nu stond Kevin op de juiste plek om de bal met een fraaie safe uit de hoek te ranselen.

Na de thee begon Reutum met een ietwat aangepaste organisatie om zo een antwoord te kunnen geven op het frivole aanvalsspel van de thuisploeg. Dat hield simpelweg in dat het voetballende gedeelte bij RSC meer druk te verwerken kreeg waardoor RSC wat moeilijker aan het voetballen kwam, en zodoende ook minder bepalend was. Maar voordat RSC een passend antwoord had gevonden op deze omzetting etaleerde Sam zijn skills op fantastische wijze. Nadat Sam de bal van Stijn had ontvangen begon de aanvaller aan een indrukwekkende versnelling. Met de bal aan de voet stoof Sam naar binnen om daarna enkele verdedigers het bos in te sturen. Op volle snelheid, en vlak voor de 16-meterlijn liet Sam de bal van zijn voet vertrekken. Een geplaatste, harde, lage schuiver was voldoende om de bal langs de verbouwereerde doelman te werken, 0-1. Met deze stand moest RSC natuurlijk nog meer forceren om zo in de buurt van de doelman van Reutum te komen. Maar wat RSC ook probeerde, er kwam werkelijk geen muisje door. RSC probeerde voetballend weer tot mogelijkheden te komen maar verder dan 20 meter van het doel van Reutum kwam de ploeg van de sympathieke trainer Noël Spijker nog steeds niet. Een laag schot uit de 2e lijn was in deze fase het enige wapenfeit van de thuisploeg. Maar mede door de aanhoudende druk kreeg RSC op een mooie plek een vrije trap te nemen. Oude Lashof nam plaats achter de bal en kegelde bal hard richting het doel van Reutum. Kevin stond op de juiste plek om deze kogel te stoppen maar moest hierbij wel een rebound weggeven. Maar zoals al de hele middag werd Kevin prima geholpen door zijn verdedigers die deze rebound ver over de zijlijn roeiden. RSC wisselde enkelel malen aanvallend om zo meer mensen aan het front te krijgen, maar Reutum bleef desondanks deze omzettingen gemakkelijk op de been. Mede door deze risicovolle RSC-variant kreeg Reutum meer dan voldoende ruimte om in te voetballen. Helaas was Reutum, of te gehaast, of te slordig om enkele riante mogelijkheden niet uit te spelen tot doelrijpe kansen. RSC bleef het proberen en zag dat de ingevallen nr. 14 vanuit een erg moeilijke hoek de bal bijna bij de 2e paal zag binnen vallen. Laten we het er maar op houden dat Kevin vakkundig de bal naast het doel keek. Maar hoe verder de wedstrijd vorderde, des te groter werd het vertrouwen in een goede afloop want RSC had niet de power en het gogme om Reutum over de knie te leggen. Het sprankje hoop wat de thuisploeg nog had werd een kleine 10 minuten voor het einde helemaal aan diggelen gekopt. Een heerlijke lange verre uittrap van Kevin belande ver op de helft van RSC. De bal verdween achter de laatste linie en stuiterde nog een keer hoog op. Stijn geloofde in de bal en zag ook dat de doelman twijfelde. Een twijfelende doelman is vaak geen garantie voor succes, dus ook vandaag niet. Nadat de bal nog een keer stuiterde leek de doelman alsnog te komen, maar Stijn was de dapperste door met het hoofd de bal over de uitkomende doelman te liften. Hiermee was de 0-2 dan wel een feit maar wel met een gestrekte Stijn in het strafschop gebied. Dat de keeper en Stijn elkaar geraakt hadden was wel duidelijk want de tanden van Stijn doorboorden de handschoen van de doelman die ook verzorgd moest worden aan een wond aan zijn hand. Voor Stijn was een koude waterzak voldoende om weer overeind te komen. Achteraf viel deze botsing dus nog wel mee maar het had ook maar zo anders kunnen aflopen. Werkelijk vanaf de aftrap na de 0-2 was Sam er als de kippen bij om de bal van een verdediger af te snoepen om zo weer alleen voor de doelman van RSC te verschijnen.Opnieuw koos Sam voor een schuiver maar nu stond de keeper wel op de juiste plek om dezeinzet te pareren. De 16 jarige Jaap Kamphuis was daarna nog dicht bij een treffer voor de ploeg uit Reutum maar een 0-3 was vandaag ook iets teveel van het goede geweest. Na ruim 90 minuten floot de prima leidende scheidsrechter Bloksma deze pot ten einde, en was de ploeg uit Reutum opnieuw 3 belangrijke punten rijker.

Volgende week zullen we de strijd aan moeten gaan tegen promovendus BVV Borne. De ploeg van trainer Rob Bakker werd vorig seizoen glansrijk kampioen in de 4 e klasse A.

Op zondag 10 November zal de bal om 14.00 uur op de Kottenbrei gaan rollen.
Opstelling tegen RSC: Kevin, Wout S, Wout M, Lindsay, Jurgen, Ramon, Jordi ( Lex 70’), Ron ( Jaap 80’), Stijn, Sam, Mark.