verslag   06 september 2021     0 foto's
Reutum wint de derby tegen Vasse in een wedstrijd met 2 gezichten.

VV Reutum
zondag 05 september 2021

lees verslag

Sv Vasse


REUTUM – Reutum raasde de eerste 55 minuten als een F1-bolide over het veld, om daarna “spreekwoordelijk” als een kaartenhuis in elkaar te storten.
Over de eerste 55 minuten (5-0 voorsprong) was iedereen laaiend enthousiast maar na de 5e treffer leek niets meer op het spel van de 55 minuten daarvoor. Natuurlijk pastte Vasse haar tactiek wat aan, maar wat Reutum de laatste 35 minuten liet zien was werkelijk soms tenenkrommend te noemen.
Het was Vasse dat het spel ging bepalen door opportunistisch de aanval te zoeken, en wist mede door deze tactiek nog 2 keer het net te vinden waardoor er na 90 minuten een 5-2 voor de ploeg uit Reutum op het formulier kwam te
staan.

In de eerste 10 minuten was het aftasten terwijl Reutum het spelbeeld bepaalde. Vasse trachtte in deze fase door enkele harde tackles het spel van Reutum te ontregelen. Het was een wonder dat er in de eerste 10 minuten geen gele kaarten werden getrokken door scheidsrechter Heveling uit Almelo. Reutum liet zich niet van de wijs brengen en begon steeds gevaarlijker te worden. Een scherp aangesneden corner van Sam Holsink werd maar net door Lindsay
Moncherry over de lat gekopt. De druk stond er vol op en dat resulteerde al snel in de eerste treffer. Na goed storend werk van Wout Slaghekke zette hij Sam aan het werk. De voorzet van Sam vond Stijn Slaghekke die van dichtbij de score mocht openen. De doelman van Vasse wist deze inzet echter prima te pareren maar zag de rebound wel voor de voeten van inmiddels doorgelopen Wout Slaghekke belanden. Van dichtbij bracht Wout met een simpel tikje de 1-0 op het scorebord.
Vasse hing in deze fase als een aangeslagen bokser in de touwen toen Reutum opnieuw de aanval zocht. Nu was het Mark Morskieft die met het hoofd Jordi Lammerink vond. Zijn inzet kon ternauwernood door de doelman tot corner worden verwerkt. De aansluitende corner van Sam vond Stijn die zijn kopbal tegen de lat zag belanden. Na de zoveelste overtreding nam Sam plaats achter de bal. Sam krulde de bal niet voor het doel, maar zag vanuit zijn ooghoek dat de doelman niet optimaal opgesteld stond. Sam bedacht zich geen moment, en streepte het leder in de korte hoek hard tegen de touwen, 2-0. Hierna leek het wel een schiettent. Na opnieuw een fraaie aanval was het Björn Luttikhuis dat zijn schot van randje 16 gekraakt zag worden. Deze geblokte bal viel echter bij Mark voor de voeten, die de bal zonder enig pardon hard en hoog in het doel wist te strepen, 3-0. Maar de honger van de thuisploeg was hiermee nog niet gestild. Na opnieuw een corner van Sam was het Stijn dat de afvallende bal te pakken kreeg. Met een fraaie actie speelde hij zich vrij om daarna vrij aan te kunnen leggen. Zijn schot werd
echter geblokt maar hij kreeg dus in de vorm van een rebound een tweede kans. Nu was er niemand meer die zijn hard ingeschoten bal wist te beroeren waardoor het voor de thee ook nog 4-0 werd. Deed Vasse dan aanvallend helemaal niet mee in de eerste 45 minuten? Nee eigenlijk niet, want verder dan een paar corners, en een schot van ver buiten de 16 kwam de ploeg uit Vasse niet.

Ondanks dat Vasse na de thee mocht aftrappen, lag de bal 30 seconden na de thee alweer tegen het netje. Na een prima interceptie op het middenveld, schakelde Reutum razendsnel om. Mark werd op rechts op pad gestuurd die op zijn beurt Sam voor het doel zag verschijnen. De lage voorzet viel heerlijk bij Sam voor de voeten die dus al snel na de thee voor de 5-0 tekende. 5 minuten hierna was het opnieuw Mark die met een geplaatste voorzet Stijn bij de 2e paal vond. Stijn had de hoek voor het uitkiezen maar zag zijn kopbal, tot zijn eigen ontsteltenis, over het doel
verdwijnen. En dat was het dan ook wel zo’n beetje aan Reutum kant. 
Daar waar Max Verstappen op hetzelfde tijdstip in Zandvoort steeds de grip en controle behield over de wedstrijd was het Reutum dat na 55 minuten de grip en controle volledig verloor. Vasse greep dit met beide handen aan
door vol opportunisme de aanval te zoeken. Dat resulteerde al snel in een enorme kans voor Vasse.
Vasse kwam 1:1 te staan met de doelman van Reutum maar Kevin Tulk kwam als winnaar uit deze 1:1 situatie.
Maar het bleek uitstel van executie want niet veel later mocht de spits van Vasse, met alle vrijheid van de wereld, de bal rond de 16 aannemen, om daarna de bal via de binnenkant van de paal binnen te schieten, 5-1. Vasse wist dat er natuurlijk niet meer veel te halen viel, maar putte toch enige moed uit deze treffer. Dit vertrouwen werd nog groter toen een ingeschoten bal van dichtbij door een Vasse-speler van richting werd veranderd en de 5-2 opleverde. Toen daarna Vasse een kopbal tegen de lat zag belanden werd het geloof in een stunt steeds groter. Maar ondanks dat
Vasse tot het einde toe het spel bleef bepalen liet Reutum het niet verder aanbranden.

Als je de wedstrijd hebt gezien, dan is het een raadsel waarom Reutum de laatste 35 minuten zo anders speelde dan daarvoor. Natuurlijk is er volop gewisseld, maar dan nog mag het verschil niet zo groot zijn. Daar waar Reutum in het eerste deel steeds druk op de bal had, en direct speelde, liep het in de laatste fase alleen nog maar achteruit, en was het mede hierdoor ook steeds in de duels een stap te laat. Dat is vragen om problemen en die kwamen er dus ook.

Gelukkig hebben we ook een heerlijk voetballend en dominant Reutum aan het werk gezien en dat geeft vertrouwen voor de komende wedstrijden. Maar ondanks dit ontkomen we er niet aan deze wedstrijd eens goed met elkaar na te bespreken.

Opstelling tegen Vasse: Kevin, Daan (Gijs 60’), Lindsay, Wout M, Wout S, Jordi (Stan 72’),
Jaap (Dani 60’), Björn (Jan 72’), Mark (Lex 72’), Stijn, Sam.