verslag   10 november 2019     63 foto's
Reutum wint op overtuigende wijze van Borne.

VV Reutum
zondag 10 november 2019

lees verslag

BVV Borne


Reutum – In het weekend van de “koale kermis” in Ootmarsum wist Reutum opnieuw behoorlijk van zich af te bijten. In een wedstrijd waarin Borne in de eerste 10 minuten het beste van het spel had, wist Reutum het tij daarna al snel te keren. De mannen uit Borne hadden geen passend antwoord op de aanvallende druk die de thuisploeg vanaf minuut 10 ontwikkelde. Dat het met de rust nog maar 2-1 stond had de thuisploeg volledig aan zichzelf te wijten. Maar na de thee ging er nog een tandje bij, en was het na een klein uurtje, met een overtuigende 6-1 op het scorebord, al geen wedstrijd meer.
 
Borne, de ploeg van trainer Rob Bakker begon veel beter aan de wedstrijd dan de thuisploeg. Na een corner van Borne zag clubicoon Pieterson de bal nog net van de lijn gehaald worden door Ramon Eerdman. Dit had een soort van wake-up call moeten zijn voor de minst gepasseerde verdediging in deze klasse, maar blijkbaar was men toch nog niet echt wakker geschud. Toen hierna opnieuw Pieterson een volley vanaf zijn slof zag vertrekken leek de 0-1 al snel te vallen. De bal verdween echter tegen het aluminium achter doelman Kevin Tulk. Dit bleek echter uitstel van executie want de rebound van deze bal viel voor de voeten van Toebes die met een droge knal, al na 8 minuten voetbal, voor de 0-1 tekende. Borne ging na deze prima start op zoek naar een tweede treffer, maar zag beetje bij beetje dat Reutum het heft steeds meer in handen nam. Toen Jurgen Lammerink met een prima pass Mark Morskieft in de diepte bediende was de 1-1 al snel een feit. Mark vloog op snelheid de 16 binnen en zag de doelman van Borne komen. Mark dreigde met een schot maar schoof de bal met veel gevoel voor het doel waar Sam Holsink vogeltje vrij stond om deze prima aanval doeltreffend af te ronden, 1-1. Werkelijk vanaf de aftrap was het Borne dat verdedigend gruwelijk in de fout ging. Sam zette prima druk op een Bornse verdediger en wist hem op 25 meter van het doel de bal af te snoepen. 5 seconden na de aftrap mocht Sam het 1:1 duel zoeken met de doelman van Borne. Sam’s inzet was hard en laag maar helaas voor hem (en Reutum) wist de prima doelman van Borne de 2-1 nog net met de benen te voorkomen. Maar mede door de snelle gelijkmaker en deze grote kans leek het tij gekeerd. Daar waar Borne in het begin bepaalde nam Reutum na de 1-1 het heft volledig in handen. De 2-1 leek al snel te vallen toen een vrije trap van Jurgen bij Mark op het hoofd verdween. Mark knikte de bal met een boog in de lange hoek maar zag ook dat de doelman met een prachtige safe de bal nog net tot corner kon verwerken. De druk zat er nu echt op en het was wachten op de voorsprong van de thuisploeg. Een harde voorzet van Sam belande hard op de borst van een verdediger. De bal sprong van zijn borst en dat was het moment voor Stijn Slaghekke om zich aanvallend voor de eerste keer aan het front te melden. Deze toch best wel lastige bal nam Stijn vol uit de draai op de slof. De bal vervolgde zijn weg naar het doel om daarna als een granaat binnen te slaan, 2-1. Hierna was het alleen nog maar Reutum wat aanvallend de klok sloeg. Borne probeerde wel onder de druk weg te komen maar verder dan een paar verre uittrappen van de doelman en een paar opportunistische lange ballen richting de aanvallers kwam Borne vandaag niet meer. Nee, de mogelijkheden waren toch echt voor de thuisploeg. Zo was het Stijn die zich opnieuw aan het front meldde. Vanuit een moeilijke hoek probeerde Stijn het wel maar de vuisten van de doelman voorkwamen erger. Kort hierna stond Ron Brunninkhuis samen met Stijn aan een volgende aanvalsopzet. Via een fraaie 1-2 combinatie was het Ron die probeerde de doelman in de korte hoek te verschalken, maar opnieuw lag de doelman prima in de weg. De druk bleef en zo ook de mogelijkheden. Corner na corner volgde en uit één van deze corners was het Wout Mensink die de bal kneiterhard op de lat kopte. De bal sprong het veld weer in en dat was voor Lindsay Moncherry het moment om zijn befaamde “bicycle-kick” te demonstreren. Als een soort van Ronaldo hing Lindsay enkele seconden in het luchtledige om daarna de bal vol te raken. De uitvoering scoorde een dikke 9 maar de bal vloog rakelings voorbij het doel waardoor het nog maar steeds 2-1 bleef. Toch leek bijna uit een snelle counter van Borne de 2-2 te vallen toen Wout Slaghekke uitgleed en de bal onbedoeld in de voeten schoof van Pieterson. Pieterson bedacht zich geen moment en krulde de bal vanuit een lastige hoek rakelings voorbij de kruising. Toch was het slotakkoord voor de thee weer voor de thuisploeg. Nu was het Jordi Lammerink die via de rechterkant opstoof. Zijn lage harde voorzet vond Sam die de bal met zijn linker in één beweging voor zijn rechter wist te droppen. Sam aarzelde geen moment en joeg de bal hard en hoog richting het doel van Borne. De keeper stond aan de grond genageld maar zag tot zijn opluchting dat de bal via de onderkant van de lat het veld weer insprong. Werkelijk in de dying-seconds van de eerste helft had de 3-1 alsnog moeten vallen. Nu was het Mark die aan het begin stond van opnieuw een grote mogelijkheid. Met de bal aan de voet begon Mark aan één van zijn befaamde rushes. Precies op het juiste moment bediende hij Sam, die zichzelf daarna binnen de 16 in een nog betere positie bracht. Van een meter of 10 had Sam de hoek voor het uitzoeken, maar de keeper gokte op de juiste hoek en wist mede hierdoor de bal nog net tot corner te verwerken. De corner leverde niets op waarna de jonge en prima fluitende scheidsrechter Hoffmann de 22 spelers richting de thee dirigeerde.
 
Na de thee werd een feller Borne verwacht maar niets was minder waar. Het was gelijk Reutum dat vanaf de aftrap liet zien dat de 2-1 met de rust een veel te magere afspiegeling was van de verhoudingen binnen de lijnen. In de rust vond namelijk ook iedereen dat het gezien de mogelijkheden eigenlijk al geen wedstrijd meer had mogen zijn, vandaar dat de thuisploeg daarom waarschijnlijk als een wervelwind de tweede helft begon. Sam was de eerste die begon te swingen. Op rechts speelde hij zich heerlijk vrij om daarna de bal panklaar op het hoofd van Stijn te droppen. De kopbal van Stijn had wel de juiste richting, maar niet de juiste hoogte waardoor de bal hard tegen de ballenvanger verdween. Daarna was het Mark die op een slim balletje van Ron vrij voor de doelman werd gezet, maar ook Mark lukte het nog niet de 3-1 tegen de touwen te jagen. Dat kreeg pas gestalte toen Ron met een fraaie pass Sam op pad stuurde. Sam liet op snelheid zijn directe tegenstander achter zich en kwam door de prima bal van Ron alleen voor de doelman. Daar waar de Bornse doelman, tot aan dit moment, steeds een passend antwoord had, moest hij nu het antwoord schuldig blijven. Sam dreigde met een schot in de lange hoek, maar schoof de bal onhoudbaar voor de doelman in de korte hoek waardoor er dan eindelijk wat wijzigde op het scorebord, 3-1. Nu was de beer los en moest Borne vol in de achteruit. Jordi leek met een hakballetje achter het standbeen langs al heel snel de 4-1 binnen te hakken maar deze vlieger ging helaas nog niet op. De 4-1 volgde niet kort hierna toen Ramon op het middenveld een prima interceptie had. Mark zag dit gebeuren en schakelde razendsnel om. Ramon zag Mark omschakelen en speelde de bal perfect in de voeten van Mark die door deze pass wederom geheel vrij voor de doelman werd gezet. Mark zocht nu echt het 1:1 duel met de doelman en wist deze eigenlijk met speels gemak te omspelen waardoor de 4-1 een feit werd. De Reutumse tornado bleef razen en dat leverde al snel weer een treffer op. Nu was het Sam die als een warm mes door de Bornse boter sneed en Ron bij de tweede paal bediende. Voor Ron was een simpel tikje voldoende om de 5-1 op het scorebord te krijgen. Maar hiermee was de honger nog niet gestild. Na opnieuw een fraaie aanvalsopzet over de linkerkant was het Stijn die op het randje van de 16 onderuit werd gehaald. Stijn ging zelf achter de bal staan om daarna de bal dwars door de muur heen te jagen en zo voor de zesde Reutumse treffer tekende, 6-1.  Toen kort hierop een scherp aangesneden vrije bal van Sam de inlopende Mark vond leek de 7-1 ook al te vallen, maar de kopbal van Mark scheerde rakelings over de lat. Hierna ging de Reutumse storm liggen, en was het zelfs Borne dat uit een afgeslagen corner de 6-2 nog mocht binnen knikken. Met nog een kleine 20 minuten op de klok kwam Jordi naar de kant. Voor hem kwam de talentvolle Dani Scholten binnen de lijnen die hiermee zijn debuut maakte in de hoofdmacht van Reutum. Dani liet zich al snel gelden toen hij Mark opnieuw op snelheid bediende. Mark liep samen met Stijn richting de doelman om zo in dit 2:1 duel de zevende treffer op het bord te noteren. Het balletje van Mark ging op het juiste moment breed op Stijn, maar de bal had teveel snelheid waardoor deze bal dus te ver naar buiten rolde en zodoende dus ook niets meer opleverde. Kort hierop vond scheidsrechter Hoffmann het welletjes en floot op deze prachtige zonnige zondag voor de laatste maal op zijn fluit.
 
Normaliter wordt er na een overwinning altijd wel een klein feestje gebouwd in de kantine van Reutum, maar afgelopen weekend echter niet. Nu was het douchen, noar huus, omkleedn, wat eetn, en met gierende banden noar de “ koale kermis” in Ootmarsum. Het overwinningsfeestje had zich namelijk dit weekend verplaatst naar café restaurant Ossenvoort in Ootmarsum waar bijna heel voetballend Reutum zich had verzameld. Reutum 1,  Reutum 2, Reutum 3 ( het gehaktballen-elftal), en de Reutum dames. Met de mooie 6-2 overwinning in de pocket was het natuurlijk helemaal genieten geblazen, en ging het dak er spreekwoordelijk helemaal af toen Neill Diamond uit speakers knalde........ 
 
Sweet Caroline……………….oh, oh,oh…………
Good times never seemed so good………………so good, so good, so good……
 
Komend weekend geen voetbal-verplichtingen waardoor Reutum 1, dat inmiddels is opgeklommen naar een keurige tweede plek op de ranglijst, pas weer op zondag 24 November in een thuiswedstrijd tegen Luctor et Emergo te bewonderen is.
 
Opstelling tegen Borne: Kevin, Wout S ( Lex 70’), Wout M, Lindsay, Jurgen ( Jan 65’), Ramon, Ron, Jordi ( Dani 75’), Sam, Stijn, Mark.