verslag   15 december 2019     64 foto's
Reutum 1 sluit 2019 winnend af.

VV Reutum
zondag 15 december 2019

lees verslag

Avanti Wilskracht


REUTUM – Vlak voor de Kerst liet Reutum opnieuw zien waarom het hoog op de ranglijst terug te vinden is. In de topper tegen het sterke Avanti Wilskracht van trainer Leon Schmitz wist het verdiend een driepunter aan het puntentotaal toe te voegen. De 2-1 overwinning was eigenlijk een veel te magere uitslag gezien het spelbeeld deze middag. Toch had Avanti Wilskracht nog heel geniepig een “puntje” kunnen stelen in de “dying seconds” van deze wedstrijd. Maar het verzuimde een toegekende strafschop vlak voor tijd binnen te schieten.
 
Reutum speelt nu al een hele lange periode met dezelfde elf namen in de basis, en dat zie je terug. Er ontstaan automatismen, men weet van elkaar wat wel en niet kan, men weet elkaar wekelijks op de juiste manier te motiveren/stimuleren, en zo zijn er nog tal van dingen op te noemen waarom het huidige Reutum een hecht “collectief” is. Maar bij dit collectief horen ook de spelers die wekelijks op de bank zitten, of bij het (prima presterende) 2e elftal moeten aanschuiven. Toch weten deze wisselspelers iedere week opnieuw de basisspelers zo positief te motiveren, dat deze alles uit de kast halen. Dit is meer dan bewonderingswaardig en mag best eens worden genoemd. En juist hierin zit de “force” van dit Reutum. 16 selectiespelers (2 keepers en 14 veldspelers) en zo nu en dan een speler uit JO-O19 vormen iedere week een “echte eenheid” om er samen 90 minuten vol voor te gaan.
 
Op het zware, maar verder prima te bespelen hoofdveld in Reutum begonnen beide ploegen ietwat aftastend aan deze topper in de 3e klasse A. In de eerste 20 minuten was het een soort van status quo waardoor er nog niet zoveel te beleven viel in Reutum. Maar hierna was het toch de thuisploeg die beetje bij beetje het initiatief naar zich toe trok. Een schot uit de 2e lijn van Ron Brunninkhuis was hiervan een voorbode. Toch leek hierna al snel de 1-0 te vallen toen Mark Morskieft door Ron op pad werd gestuurd. Oog in oog met de doelman wist Mark de bal voorbij doelman van Avanti te lepelen maar zag ook tot zijn eigen ontsteltenis dat de bal via de paal het veld weer in caramboleerde. Avanti probeerde het wel maar wist zich niet gevaarlijk voor het doel van Reutum te melden waardoor doelman Kevin Tulk nagenoeg niets te doen kreeg in de eerste 45 minuten. Aan de andere kant moest de Avanti goalie alles uit de kast halen, om een prima genomen vrije bal van Sam Holsink tot corner te verwerken. Niet veel later was het Ron die aan de linkerkant de jonge rechtsback van Avanti helemaal dol draaide. Zijn voorzet vond Sam bij de tweede paal die op zijn beurt de bal weer terug kopte naar de andere paal waar Mark stond om van dichtbij de 1-0 met kinderlijk gemak binnen te tikken. Maar wat Avanti in de eerste 35 minuten nog niet was gelukt lukte wel gelijk na de treffer van Reutum. Een kleine minuut na de 1-0 lag namelijk de 1-1 alweer tegen de touwen. Een hoge bal werd in de 16 van Reutum gepompt en belande via de sterke en boomlange spits ietwat gelukkig bij Ungerer voor de voeten. Ungerer plaatste zich achter de bal en krulde het leder van een meter of 12, onhoudbaar voor de doelman Tulk van Reutum in de uiterste hoek, 1-1. Avanti leek met deze treffer de geest te krijgen en zette gelijk weer aan. Opnieuw werd de grote spits ingespeeld die daarna de bal prima kaatste op de aanvoerder van Avanti. Zijn schot was hard maar verdween ook een meter naast het doel van Kevin waardoor de 1-1 op het bord bleef. Maar hier bleef het dan ook bij van Avanti-kant in de eerste 45 minuten. Het slotakkoord in de eerste helft was zoals wel vaker deze competitie voor de ploeg uit Reutum. Het was Sam die vlak voor het opdienen van de thee de ban brak. Vanaf rechts begon de jonge aanvaller aan een heerlijke solo die eindigde in het duel met de doelman van Avanti. Sam zag de doelman komen en schoof  op het juiste moment de bal met buitenkantje rechts voorbij de uitstormende Avanti doelman, 2-1. Nu rook Reutum bloed en zag dit bijna beloond worden toen Sam opnieuw aan de solo begon. Sam vloog opnieuw langs een aantal verdedigers om daarna de bal hard en laag voor het doel te brengen. Jordi Lammerink was prima bijgesloten en had op 5 meter van het doel de bal voor het intikken, maar met zijn rechter wist hij de bal niet optimaal te raken waardoor deze 100% scoringskans niet in, maar net naast het doel verdween. Hier kroop Avanti werkelijk door het oog van de naald. Het slotakkoord was echter voor Stijn Slaghekke die na een snelle aanval oog in oog met doelman van Avanti kwam te staan. Met links probeerde hij de doelman te verschalken maar deze vlieger ging helaas niet op. De rebound van Stijns inzet leek bij Ron voor de voeten te vallen die hiermee de derde treffer op het bord wilde zetten, maar deze rebound kon nog net op tijd door een verdediger van Avanti de 16 uit worden geroeid waarna scheidsrechter Hoebink uit Hengelo (Gld) voor het rustsignaal floot.
 
Na de rust werd een stormloop ( mede door de harde wind) verwacht van de ploeg uit Glanerbrug, maar deze bleef wonder boven wonder uit. Het was de thuisploeg die niet lang nodig had om weer een grote kans af te kunnen vinken. Uit een vrije bal van Sam viel de bal opeens bij Stijn voor de voeten. Op enkele meters van het doel wilde hij de bal kneiterhard tegen de touwen jagen maar in plaats van doel te treffen schoot hij van dichtbij bijna het reclamebord naast het doel in tweeën. Reutum hield gemakkelijk stand omdat Avanti simpelweg geen antwoord had op de organisatie van de ploeg uit Reutum. De beide aanvallers lagen bij Wout Mensink en Jurgen Lammerink aan de ketting, terwijl Lindsay voor een prima rugdekking zorgde. Op het middenveld ploeterden Ramon Eerdman, Wout Slaghekke, Jordi en Ron zich een slag in de ronde waardoor de middenvelders van Avanti niet hun geliefde positiespelletje konden spelen. Reutum was vandaag absoluut de gevaarlijkste ploeg, en had eigenlijk binnen het uur de sleutel al in het slot moeten gooien want hiervoor had het zeker de mogelijkheden gehad. De volgende die een mega-mogelijkheid kreeg was Ron. Na een fraaie aanvalsopzet via Sam en Stijn was het Ron die op de 16 geheel werd vrijgespeeld. Ron had de hoek voor het uitzoeken maar wist deze vrije schietkans niet in een doelpunt om te zetten. Zoals wel vaker het geval is in dergelijke wedstrijden is het dan de tegenstander die aan de kleinste mogelijkheid genoeg lijkt te hebben om tot scoren te komen. Vandaag was dat niet anders want de grote spits van Avanti had gewoon een voorzet bij de tweede paal moeten binnen tikken, en dan was het gewoon 2-2 geweest. Nu verprutste hij deze mogelijkheid en kwam Reutum met de schrik vrij. Daarna was het toch weer Reutum wat aanvallend de klok sloeg en opnieuw kreeg het een megamogelijkheid de 2-1 verder uit te breiden. Een hoge bal werd door de doelman van Avanti ver naast het doel niet goed beoordeeld. Dat hield in dat hij dus niet meer tussen de palen te vinden was. De afvallende bal viel pardoes bij Stijn voor de voeten die de bal dus in een geheel vrij doel mocht schieten. De inzet van Stijn was prima tussen de palen maar op de lijn wist een verdediger met een allerlaatste reddingspoging nog net de 3-1 te voorkomen. Toen Sam het daarna van net buiten de 16 probeerde moest de doelman van Avanti al zijn skills aanspreken om deze inzet over de lat te tikken. De tijd tikte natuurlijk in het voordeel van de thuisploeg en gezien het spelbeeld had het van Avanti eigenlijk niets te duchten. Toch was daar opeens weer die grote bonkige spits die opnieuw de gelijkmaker op de schoen had, maar met een fabelachtige redding wist Kevin de bal tot corner te verwerken. De wedstrijd leek dood te bloeden toen opeens een lange bal van achteruit over de verdediging van Reutum viel. Het leek buitenspel maar de scheidsrechter Hoebink liet doorspelen waardoor er dus een hachelijke situatie ontstond in de 16 van Reutum. Wat er precies gebeurde weet ik niet, maar wat ik wel zag was dat er in een kluwen van spelers opeens een speler van Avanti tegen het gras ging. Scheidsrechter Hoebink was onverbiddelijk een wees resoluut naar de stip. In de 85e minuut kreeg Avanti dan toch de ultieme mogelijkheid de stand gelijk te trekken en een puntje mee te nemen uit Reutum. Maar penaltykiller Kevin Tulk dacht hier blijkbaar toch net iets anders over door de inzet van Ungerer vakkundig te pareren. Toen niet kort hierna Avanti met 10 man verder moest vanwege een rode kaart was de wedstrijd gespeeld. De rode kaart was misschien een te zware sanctie voor het vergrijp maar de rode kaart was simpelweg een optelsom van opmerkingen en overtredingen waardoor de scheidsrechter Hoebink uiteindelijk rood trok. Reutum wist dat het met de gestopte penalty uiteindelijk zwijnde, maar ook Avanti was naderhand sportief genoeg om te beamen dat een puntje vandaag misschien wel iets teveel van het goede was geweest.
 
De voetbalschoenen gaan nu een tijdje in het vet want de batterij zal bij de meeste spelers wel even opgeladen moeten worden (en terecht want wat is er een werk door iedereen verzet). We kunnen niets anders zeggen dat Reutum een meer dan geweldige serie heeft neergezet in het eerste deel van deze competitie. Een ieder zou je voor gek hebben verklaard als je voor de start van de competitie gezegd zou hebben dat Reutum voor de Kerst op een keurige 2e plaats terug te vinden zou zijn op 2 punten achterstand van koploper SV Grol. Als je bij de bookmakers hierop vooraf had mogen gokken, was je nu een rijk man. Toch zijn er weinig gestolen punten bij want met 30 gescoorde doelpunten doet alleen koploper Grol het beter met een aantal van 36. Daarnaast lijkt Reutum dit seizoen een bijna niet te nemen vesting want in de afgelopen 12 wedstrijden wist het maar 10 tegendoelpunten te incasseren en dat is veruit het minste aantal tegendoelpunten in deze competitie. Met een doelsaldo van +20 doet Reutum het zelfs nog net iets beter dan koploper Grol (+19) . Dit zijn natuurlijk allemaal mooie cijfers maar we weten ook dat er nog vele lastige wedstrijden zullen volgen. Maar dat is pas volgend jaar. Nu gaat het gas er even af om zo met familie en vrienden te genieten van de komende feestdagen.
 
Namens Reutum 1 willen we ook alle trouwe supporters bedanken voor de geweldige steun in de eerste competitiehelft. Zowel uit als thuis zijn jullie een absolute steun voor Reutum 1. We hopen jullie dan ook in 2020 weer in grote getalen aan het veld te mogen begroeten.
 
Voor het 1e elftal begint de voorbereiding op de tweede seizoenshelft weer op dinsdag 7 Januari 2020. De eerste oefenwedstrijd staat voor zaterdag 11 Januari op het programma. We zullen dan op de Kottenbrei DES uit Nijverdal begroeten, de ploeg van trainer Randolph de Fretes. Aanvang 14.30 uur.
 
Langs deze weg wenst het 1e elftal van Reutum iedereen een vrolijk Kerstfeest, en alvast een gelukkig, sportief maar vooral gezond 2020 toe.
 
Opstelling tegen Avanti W: Kevin, Wout S, Wout M, Lindsay, Jurgen, Ramon, Ron, Jordi, Sam, Stijn, Mark.