nieuws   15 februari 2020     43 foto's
Reutum laat het tegen TVO afweten.

VV Reutum
zaterdag 15 februari 2020

lees verslag

TVO


REUTUM – Reutum wist dit kalenderjaar voor de tweede keer op rij niet te winnen. Tegen middenmoter TVO wist Reutum opnieuw niet te overtuigen. Reutum was wel de meest dreigende en bepalende ploeg maar deed te weinig met de spaarzame mogelijkheden. TVO bracht aanvallend nog minder maar zag wel dat goudhaantje Aaron van Laar in de blessuretijd van de wedstrijd de enige treffer deze middag tegen de touwen schoot. Hierdoor verstevigde de ploeg van trainer Danny Ottink zich prima op de ranglijst en mag Reutum de komende twee weken haar wonden likken, want dat er wat moet gebeuren na de verliespartijen tegen MVV en TVO is wel duidelijk.

Al snel werd duidelijk dat TVO op het kunstgras in Reutum voor een meer dan behoudende tactiek had gekozen. Veel mensen achter de bal en het supertrio in de aanval. TVO probeerde vooral in de omschakeling het trio, van Laar-Groothuis-van Laar aan het werk te zetten om zo dreigend voor het doel van Reutum te verschijnen. Ondanks deze behoudende tactiek werden de eerste speldenprikken uitgedeeld door de thuisploeg. Een vrije bal van Sam Holsink op een meter of 25 van het doel verdween rakelings voorbij de tweede paal. Kort hierna probeerde Sam het nog een keer vanuit een fraaie individuele actie maar nu zag Sam zijn geplaatste bal over het doel verdwijnen. Reutum speelde niet met de scherpte en bezieling die nodig is om een verdedigende ploeg op de knieën te krijgen. Een veel te laag baltempo gecombineerd met daarnaast een zeer onnauwkeurige passing helpt dan ook niet mee. Als er dan ook nog teveel spelers niet de “vuile” meters maken die je absoluut nodig hebt om een verdedigende variant uit elkaar te trekken dan weet je dat het wel eens een lastige middag kan worden. TVO vond het allemaal prima en hield de rijen dan ook gemakkelijk gesloten. Het was zelfs TVO dat in de omschakeling de 0-1 op het bord leek te brengen maar de treffer werd geannuleerd vanwege buitenspel. Ondanks deze waarschuwing voor de thuisploeg bleef het strooien met foute passes, maakte het als elftal simpelweg te weinig meters waardoor TVO met twee vingers in de neus overeind bleef. Toen TVO daarna een bal rakelings voorbij de tweede paal van Reutum goalie Kevin Tulk zag verdwijnen leek Reutum dan eindelijk een beetje wakker te worden. Nu waren er wel opeens de loopacties die nodig waren om TVO pijn te doen. TVO moest nu echt in de achteruit en zag dat Reutum steeds dreigender voor het doel van de ploeg uit Beckum kwam. Mark Morskieft was de eerste die het op de heupen kreeg door vanaf een meter of 16 een schot los te laten. Helaas verdween de bal rakelings voorbij het doel. Vlak voor de thee leek de 1-0 te vallen toen Jordi Lammerink met een prima steekballetje Lindsay Moncherry vond. Lindsay schoot niet hard maar krulde de bal met veel gevoel richting het doel van TVO. De doelman was kansloos op zijn inzet maar gelukkig bracht de paal voor TVO redding waardoor de 22 acteurs de thee, met een 0-0 op het bord, opzochten.

Na de thee was het thuisploeg die gelijk TVO de duimschroeven aandraaide. Nu was er wel de bezieling en bereidheid om datgene te doen om een verdedigende ploeg aan het wankelen te krijgen. Nu waren er wel de loopacties, was er wel meer passie en strijd en dan lijkt alles ineens toch wat gemakkelijker te gaan. Jordi was met een schot uit de tweede lijn al dicht bij een treffer maar de vuisten van de TVO doelman voorkwamen een treffer. Reutum speelde in deze fase met de juiste energie waardoor TVO niets anders kon doen dan tegenhouden. Een voorzet van Sam vond Stijn Slaghekke die de bal binnen leek te koppen maar helaas raakte Stijn de bal niet goed waardoor de bal nog ruim over het doel van TVO verdween. Toen Sam daarna een vrije bal vanaf een meter of 18 mocht nemen leek dit een prima mogelijkheid op een eerste treffer. De bal had de juiste snelheid maar verdween rakelings over de dwarsligger. De druk werd groter en groter en het was wachten in deze fase op de eerste treffer. Toen Lindsay een voorzet op het hoofd van Sam deponeerde leek de 1-0 wel te vallen. De kopbal van Sam was prima tussen de palen maar via een rug van een verdediger verdween ook deze kopbal niet in, maar net naast het doel. TVO kwam er niet meer vanaf waardoor ook het gevaarlijke aanvalstrio van TVO niet meer in stelling kon worden gebracht. Reutum hield de druk er op en zag een schot van Sam rakelings over de lat verdwijnen. Toen Wout Slaghekke een diepe bal op Mark inspeelde was Mark de slimste door de bal niet aan te nemen maar te laten lopen. Het was Stijn die op deze schijnactie het best anticipeerde want mede door deze actie van Mark verscheen Stijn oog in oog met doelman van TVO. Stijn nam de bal iets te ver mee naar buiten waardoor de goalie van TVO net even iets gemakkelijker zijn doel kon verkleinen. Stijn probeerde de bal over de uitstormende doelman te lepelen maar zag de doelman als winnaar uit deze tweestrijd komen. De volgende die het van dichtbij mocht proberen was Lindsay. Een corner van Sam vond Lindsay die vanaf een meter of 8 de bal “vogeltje vrij” mocht binnen koppen. Maar ook deze inzet verdween rakelings over de deklat. Toen Lex Oude Kotte hierna van dichtbij de bal voor het inschieten had, maar opnieuw de doelman op zijn pad vond leek het aanvallende kaarsje beetje bij beetje te doven bij de thuisploeg. TVO vond het allemaal prima en was middels een slordige opbouw van Reutum nu zelf dicht bij een treffer maar Aaron van Laar zag zijn lob vanaf een meter of 35 rakelings over de lat van Reutum verdwijnen. Reutum werd weer slordiger en slordiger waardoor TVO in deze fase via de rechterkant nog een keer gevaarlijk mocht doorkomen. De lage voorzet vond echter geen TVO speler waardoor dit dus ook niets opleverde. Reutum bleef het echter wel proberen en kreeg hiermee in de 90e minuut de deksel op de neus. Het was Aaron van Laar die de bal vanuit een lastige hoek probeerde binnen te schieten. De bal leek een prooi te worden voor doelman Tulk maar doordat het schot onderweg minimaal getoucheerd werd door het scheenbeen van Lindsay verdween de bal  onhoudbaar bij de tweede paal tegen de touwen, 0-1.

In en wedstrijd waarin beide ploegen gezien het spelbeeld misschien wel geen overwinning verdienden was de ploeg uit Beckum vandaag absoluut de gelukkigste. Reutum herpakte zich na een dramatische eerste helft in de tweede helft, en had “achteraf” in deze “betere” 30 minuten na de thee het verschil moeten maken. Dit gebeurde echter niet en liep het praktisch in het eindsignaal tegen opnieuw een verliesbeurt aan. De technische staf staat de komende 2 voetbal loze weken voor een uitdaging door op 1 Maart, in en tegen Losser, weer een fris en fruitig Reutum de wei in te sturen.

Opstelling tegen TVO: Kevin, Wout S, Wout M, Lindsay, Jurgen, Ramon, Lex (Jaap 70’), Jordi, Stijn, Sam, Mark.