nieuws   20 april 2023     1 foto
Programma - Voorbeschouwing - Uitslagen 22 tm 23 april 2023

Reutum kon de onverwachte overwinning van vorige week op koploper Bon Boys geen goed vervolg geven tegen Vorden 1.
Na een vooral van Reutum matige wedstrijd, stond na 90 minuten een 0-1 uitslag op het scorebord.
Het leek bij Reutum alsof de angst om te verliezen groter was dan de wil om te winnen.
Het Vorden doelpunt werd in de laatste 5 minuten van de wedstrijd gemaakt.

Voorbeschouwing:

De ontknoping nadert 

 
Na de knappe driepunter van VV Reutum 1 tegen koploper Bon Boys staat er opnieuw een interessant voetbalweekend voor de deur. Vooral op zaterdagmiddag en op zondag zal er weer volop fanatisme op de Kottenbrei te spotten zijn.  
 
Maar het voetbalweekend wordt afgetrapt door de 35+ teams die in de zeven tegen zeven competities uitkomen. De mannen nemen het in Tubbergen op tegen KOSC, Fleringen en TVC, terwijl de vrouwen in Boekelo de strijd aangaan met UD, KOSC, Sportclub Overdinkel en BSC Unisson.  
 
Op zaterdagochtend zullen de Reutumse voetbalvelden grotendeels leeg blijven. Bijna alle jeugd speelt namelijk een uitwedstrijd, op VV Reutum JO13-1 na. Om 10.30 uur zal het balletje dan toch gaan rollen aan de Holsmanweg als VV Reutum en BSC Unisson tegenover elkaar komen te staan. Dit duel gaat om plekken in de onderste regionen van de competitie. VV Reutum, dat de achtste plaats bestijgt met tien punten uit zeven wedstrijden, krijgt de kans om afstand te nemen van de bezoekers die elfde staan met vier punten uit zes wedstrijden. Op zaterdagmiddag spelen het G-team van VV Reutum en het G-team van De Esch uit Oldenzaal tegen elkaar. Om 12.30 uur zal Jan Benerink voor het eerst fluiten voor de aftrap van dit duel. Na de winst in Vriezenveen vorige week (2-5) zal Reutum proberen ook de Oldenzalers aan de zegekar te binden. VV Reutum JO19-1 zal de zaterdag vanaf 16.00 uur voetballend afsluiten met de topper tegen sv Losser JO19-2. Inzet is het behouden van de koppositie. Reutum won vijf van de zes voorgaande duels en staat dankzij die vijftien verzamelde punten bovenaan. Losser daarentegen staat op de tweede plek met dertien punten uit vijf duels. Maar ook de achtervolgers Fleringen en Saasveldia, beide twaalf punten uit vijf duels zullen in spanning afwachten wat de uitslag van deze topper op de Kottenbrei wordt. Kan Reutum winnen? Dan ligt het op pole-position voor het kampioenschap. Succes mannen!  
 
De volgende ochtend trappen de Veteranen de voetbalzondag in beweging om 09.00 uur. Het 35+ team is aan een goed seizoen bezig en staat momenteel vierde. Tegenstander Heracles zal moeten worden verslagen om zicht op de derde plek te behouden. Later op de zondagmorgen wil VV Reutum 2 drie punten pakken bij RSC 3 in Rossum. Het tweede staat samen met STEVO 4 en De Tukkers 3 bovenaan in de competitie, maar weet dat het een lastige uitwedstrijd tegemoet gaat. Concurrent de Tukkers wist vorige week namelijk niet te winnen (1-2) van dit team uit Rossum en ook op eigen veld had Reutum het lastig met deze tegenstander. Een spannend potje met hoge belangen dus. Voor het vrouwenteam staat een duel in de middenmoot op het programma. De vrouwen reizen af naar Twenthe Vrouwen 1 die zevende staan. VV Reutum zal winnen winnen om van de vijfde plek te kunnen stijgen naar de vierde plek. Een plek stijgen zit er voor VV Reutum 3 nog niet zomaar in. De achterstand op UD Weerselo (plek 4) is immers tien punten. Toch zal er gewonnen moeten worden van NEO 5 dat met dertien punten achtste staat. Alleen op die manier kan de oorwassing van vorige week (3-0 verlies bij Saasveldia) worden rechtgezet. Voor VV Reutum 4 gaat de kampioensvlag al bijna uit. Met nog vier wedstrijden te gaan zijn de negen punten voorsprong bijna niet meer te overbruggen door nummer twee RSC 5. Wint het vierde zondag bij KOSC 7 dan kan het dus al kampioen zijn wanneer de ploeg uit Rossum verliest. Doet RSC gewoon zijn plicht dan kan VV Reutum 4 volgende week in Vasse kampioen worden.  
 
Voor VV Reutum 1 is het zaak om de bonuspunten die behaald zijn tegen Bon Boys kracht bij te zetten door ook punten te pakken tegen Vorden 1. De ploeg van Peter Bokma staat nu op een zevende plek maar heeft evenveel punten als nummer negen Schalkhaar. De nacompetitie-plekken liggen dus nog op de loer en dus is het zaak om naar boven te klimmen door punten bij te schrijven. Makkelijker gezegd dan gedaan, maar vorige week heeft VV Reutum 1 bewezen een teamprestatie van formaat neer te kunnen zetten. Directe handhaving is het doel en daarvoor is de steun van het hondstrouwe Reutum-publiek zeer gewenst.
Pupil van de Week is Jan Leus. Hij is speler van Reutum JO11-1. 
Tot zondag op de Kottenbrei om 14.00 uur!  
 
Allen een fijn (voetbal)weekend! 
 
Programma - uitslagen vrijdag 21 april 2023 (35+) te Tubbergen
Reutum 35+1 ---- KOSC 35+1----0-3
Reutum 35+1 ---- Fleringen 35+1----
TVC '28 35+1 ---- Reutum 35+1 ----3-0
Vrijdag 21 april 2023 (Vr 30+) te Boekelo
Vanwege de weersomstandigheden zijn de wedstrijden afgelast
Uitslagen  zaterdag 22 april 2023
Reutum G1JM ---- De Esch G3 ----8-3
Reutum JO19-1 ---- S.V. Losser JO19-2 ----0-5
DTC '07 JO15-1 ---- Reutum JO15-1 ----1-3
Reutum JO13-1 ---- BSC Unisson JO13-1 ----0-6
SDC '12 JO11-2 ---- Reutum JO11-1 ----6-1
TVC '28 JO10-2 ---- Reutum JO10-1----11-3
TVC'28 JO8-2JM ---- Reutum JO8-1JM----5-1
Bruchterveld MO15-1 (9-tal) ---- Reutum MO15-1 (9-tal) ---- 1-4
9.00 t/m 10.00 uur: Instroom toernooi met deelname van DSVD, RSC, Saasveldia, UD en VV Reutum
Uitslagen zondag 23 april 2023
Reutum 1 ---- Vorden 1 ----0-1
RSC 3 ---- Reutum 2 ----0-2
Reutum 3 - NEO 5 ---- 2-1
Reutum Ve +1- Heracles AVC 35+1 ----1-0
Reutum 4 ---- KOSC 7----3-2
Twenthe VR1 ---- Reutum VR1----3-8
 
Tweede Klasse I 
Uitslagen zaterdag 22 april 2023
BWO 1 - ATC'65 1---- 0-4
Eilermark 1 - Tukkers De 1---- 1-1
Uitslagen zondag 23 april 2023
AZC 1 - Witkampers 1---- 2-4
Bon Boys 1 - Schalkhaar 1---- 4-1
Reutum 1 - Vorden 1---- 0-1
Stevo 1 - Lemelerveld 1---- 2-1
Suryoye-Mediterraneo 1 - SDC '12 1---- 6-1