verslag   30 april 2023     38 foto's
Reutum ruim onderuit in en tegen Lemelerveld.

Lemelerveld
zondag 30 april 2023

lees verslag

VV Reutum


LEMELERVELD – Het is Reutum afgelopen zondag niet gelukt drie hele belangrijke punten aan het conto toe te voegen.
Een nederlaag van 3-0  over de volle 90 minuten zegt natuurlijk veel, maar zeker niet alles.
Daar waar Lemelerveld in deze wedstrijd aan 4 goede mogelijkheden genoeg had om drie keer te scoren, vergat Reutum simpelweg om op de juiste momenten dichterbij te komen.

Achteraf zeker een verdiende overwinning voor de thuisploeg omdat deze wel optimaal gebruik maakte van de persoonlijke fouten aan Reutum kant. Maar een uitslag van 3-0 was, gezien de verhoudingen binnen de lijnen, toch wel ietwat geflatteerd.

Met de opnieuw de nodige afwezigen, maar wel met de juiste spirit begon Reutum veel scherper en feller dan aan het duel dan vorige week.

Maar binnen 4 minuten sloeg het noodlot al toe toen Dani net iets te laat reageerde op een rebound. Aanvoerder Kogelman van Lemelerveld was er als de kippen bij om deze rebound op te pikken. Dani probeerde de bal nog wel te spelen, maar tikte in zijn actie Kogelman tegen het scheenbeen waardoor de aanvoerder van Lemelerveld ten val kwam. Scheidsrechter Baardman kon niets anders dan de bal op de stip te deponeren. Spits Heerink nam plaats achter de bal, en joeg de bal hard tegen de touwen, 1-0.

Kort hierna een hachelijk moment toen een verdediger van Lemelerveld de bal terug speelde op zijn doelman. Vanwege het werkelijk dramatische veld ( waarop voetbal eigenlijk onmogelijk was) stuiterde de bal over de voet van doelman om daarna tegen de touwen te rollen. Gelukkig wist de doelman de bal nog net op tijd voor de doellijn, over de zijlijn te roeien.

Hierna had in twee instanties eigenlijk de gelijkmaker moeten vallen. Het was namelijk Bjorn die precies op tijd werd weggestoken waardoor Bjorn alleen voor de doelman van Lemelerveld verscheen. Met een geweldige redding wist de doelman de zeker 1-1 te voorkomen maar de bal bleef binnen de 16 nog steeds bespeelbaar voor de ploeg uit Reutum. Het was Bjorn die zelf achter de bal aanstoof, om daarna de bal met een geplaatste boogbal bij de tweede paal neer te leggen. Inmiddels was Lex bij de tweede paal opgedoken om de bal in het nagenoeg lege doel te koppen. Maar ook deze tweede mogelijkheid binnen 10 seconden leverde geen treffer op doordat een speler van Lemelerveld nog net op tijd, op de lijn, redding wist te brengen.

Reutum had de druk er nu redelijk op, en zag dat Lemelerveld in deze fase meer achteruit dan vooruit liep. Opnieuw was Bjorn bij de volgende mogelijkheid betrokken toen hij een bal panklaar voor de voeten van Stijn dropte. Stijn op zijn beurt nam het doel gelijk onder vuur, maar zag ook dat de doelman van Lemelerveld deze inzet nog net met de vingertoppen tot corner wist te promoveren. 

Lemelerveld was niet in staat om de druk er bij Reutum op te zetten. Ook vanwege het belabberde veld ging er ook aan de kant van de thuisploeg heel veel mis. Hierdoor grossierde het ook in veel balverlies maar dat gebeurde ook bij de ploeg uit Reutum waardoor er eigenlijk maar bar weinig te genieten viel de eerste 45 minuten.

Vlak voor de thee leek de thuisploeg heel sneaky nog op 2-0 te komen toen een verdwaalde voorzet bij de tweede paal neerplofte. De volley van de linksbuiten verdween, vanuit een lastige hoek, nog redelijk ver naast het doel van Kevin Tulk die eigenlijk maar bar weinig te doen keeg de eerste 45 minuten.

Na de thee was het gelijk de ploeg uit Reutum dat brutaal het initiatief nam. Het was Sam die als eerste gevaarlijk wist te worden toen hij vanaf links naar binnen kwam. Met zijn gevaarlijke rechter probeerde hij de bal in de lange hoek te krullen, maar een voet van een verdediger voorkwam de 1-1. 

Reutum bleef het proberen maar zag dat Lemelerveld vooral vanuit de omschakeling steeds gevaarlijk bleef. Dit leverde eigenlijk geen grote kansen op voor de thuisploeg, maar was voorzichtigheid zeker geboden aan Reutumkant. En juist van deze onvoorzichtigheid profiteerde Lemelerveld optimaal toen Reutum op wel heel knullige wijze de bal in de laatste linie verprutste. In de opbouw bij Reutum werd een bal uiterst knullig tegen een aanvaller van Lemelerveld aangeschoten. Dat deze bal uiteindelijk precies bij spits Heerink voor de voeten viel was dan ook een grote meevaller voor de ploeg van trainer Ruben Kloosterman. Heerink draaide gelijk open en stond gelijk oog in oog met doelman Kevin Tulk van Reutum. Hij koos niet voor een schot maar zag dat aanvoerder Kogelman er nog net iets beter voor stond. Na een korte aanname, en wat dribbelpassen wist Kogelman de bal in het nagenoeg lege doel te schuiven, 2-0. Een tegentreffer die vol op het conto van Reutum kan worden bijgeschreven.

Toch had niet kort hierop ook maar de zo de 2-1 kunnen vallen toen Bjorn op enkele meters van het doel de bal voor zijn voeten kreeg. Bjorn koos voor een schot uit de draai die rakelings over de lat scheerde. Achteraf was het balletje breed op de geheel vrijstaande Sam hoogstwaarschijnlijk een betere optie geweest.

Het was op zich een zeer sportieve wedstrijd totdat Lemelerveld speler Stan Reimink een natrappende beweging maakte waarop scheidsrechter Baardman niets anders kon doen dan deze speler met rood van het veld te sturen. Dat hield in dat de thuisploeg de laatste 25 minuten met 10 man verder moest.

Al gelijk leek Reutum hiervan te profiteren toen Sam een bal heerlijk achter de laatste linie van Lemelerveld dropte. Jordi was er als de kippen bij om dit cadeautje uit te pakken. Vrij voor de doelman probeerde Jordi de bal over de uitstormende doelman te tillen maar raakte hierbij de bal compleet verkeerd waardoor de bal een gemakkelijke prooi werd voor de doelman van de thuisploeg.

Nog geen minuut later kon opnieuw een Reutumse mogelijkheid worden genoteerd toen Wout de bal, rond de 16, heerlijk kreeg aangespeeld. Met zijn rechter probeerde hij net als Sam de bal in de lange hoek te krullen, maar nu had de doelman een passend antwoord op de inzet van Wout.
Toen Jaap hierna van heel dichtbij een bal rakelings over de lat kopte leek het bijna een misssion impossible te worden. Je hebt namelijk van die wedstrijden waarbij de bal er gewoon niet in wil, en vandaag tegen Lemelerveld was zo een dag.

Na deze mogelijkheid van Jaap, kwamen Mart (als diepste spits) en Casper (vanaf rechts) binnen de lijnen om zo alsnog een treffer te forceren. Lindsay en Dani kwamen hierdoor naar de kant. Met deze zeer aanvallende variant, tegen de 10 van Lemelerveld, werd een laatste redmiddel aangegrepen om de gevraagde aansluitingstreffer te forceren.

Maar aan de andere kant had Lemelerveld aan een kwart kans genoeg om een volgende treffer op het scorebord te zetten. Nota bene tijdens een aanvalsopzet van Reutum over de rechterkant werd een bal opnieuw zeer knullig verloren. Tel daarbij een verdediger op die volkomen verkeerd instapt, dan is het niet vreemd dat opnieuw Kogelman vogeltje vrij voor de doelman van Reutum verscheen. Met de bal aan de voet omspeelde hij Kevin om daarna de bevrijdende derde treffer voor de thuisploeg op het scorebord te zetten, 3-0. Opnieuw was het dus Reutum zelf dat aan de basis stond voor deze derde tegentreffer.

Mart had vlak voor tijd nog de 3-1 op zijn hoofd, maar ook deze grote vrije kopkans, op enkele meters van het doel, leverde geen treffer op waardoor Reutum opnieuw verloor.

Natuurlijk was de zege verdiend voor de thuisploeg omdat Lemelerveld simpelweg wel deed wat het moest doen, namelijk scoren. Reutum verloor vandaag van Lemelerveld, maar ook van zichzelf want als je de problemen zo over jezelf afroept zoals vandaag tegen Lemelerveld dan gaan we nog 3 hele lastige wedstrijden tegemoet.

Komend weekend zijn we vrij waardoor de batterij voor de laatste 3 allesbeslissende wedstrijden nog een keer extra kan worden opgeladen. De eerst volgende wedstrijd zullen we thuis spelen op de Kottenbrei als de Witkampers op bezoek komt. Ook deze ploeg heeft nog alles om voor te spelen dus het beloofd opnieuw op voorhand een meer dan beladen wedstrijd te worden.

Zondag 14 Mei 2023: Reutum – De Witkampers    Aanvang: 14.00 uur. 

Opstelling tegen Lemelerveld: Kevin, Lex, Lindsay ( Mart 68’), Wout, Jurgen, Stijn, Jaap (Jort 81’), Dani, (Casper 68’), Jordi, Sam, Bjorn.