verslag   08 december 2019     55 foto's
Reutum 1: THE SAGA CONTINUES

DSVD
zondag 08 december 2019

lees verslag

VV Reutum


DEURNINGEN – Daar waar de weergoden in Deurningen nog wel eens een streep door een wedstrijd kunnen zetten, kon er afgelopen weekend prima gevoetbald worden op het hoofdveld van DSVD in Deurningen. Op het zware, wat sappige, maar verder prima te bespelen veld liet Reutum zich opnieuw van haar beste kant zien. Een prima eerste helft ( ruststand 0-3) werd gevolgd door een minder tweede bedrijf. Het eerste deel van de tweede helft kunnen we samenvatten in één woord: “pudding”. Uiteindelijk wist de ploeg uit Reutum zich prima te herpakken en stapte over de volle 90 minuten met een meer dan verdiende 1-4 overwinning van het veld. 
 
THE SAGA CONTINUES.
Reutum blijft maar winnen, en dat houdt in dat het nog steeds lekker hoog op de ranglijst terug te vinden is. Achter koploper en torenhoge titelkandidaat Grol neemt Reutum een keurige tweede plaats in. Deze plek kreeg dit weekend opeens nog meer cachet toen bekend werd dat Grol dure punten had laten liggen tegen De Tukkers (2-3 verlies). Het is natuurlijk mooi nieuws dat we de koploper op 2 punten zijn genaderd, maar dat is het dan ook wel. Dinsdag gaan op de training gewoon weer de mouwtjes omhoog.
 
PRIMA EERSTE 45 MINUTEN.
Al gelijk werd duidelijk dat de achterhoede van DSVD handen en voeten nodig zou hebben om het snelle aanvalsspel van Reutum te ontregelen. Reutum speelde direct, en zette de thuisploeg hierdoor al snel in de achteruit. Een onschuldig kopballetje van Jordi Lammerink was hiervan een voorbode. DSVD speelde niet hard of gemeen maar het had erg veel kleine overtredingen nodig om Reutum in bedwang te houden. Een vrije trap van Stijn Slaghekke van net buiten de 16 verdween wel in het driehoekje boven in het doel, maar helaas wel aan de verkeerde kant van de paal. De 0-1 leek alsnog snel te vallen toen Mark Morskieft zichzelf lanceerde en oog in oog met doelman van DSVD kwam te staan. Alles leek voorspoedig te gaan totdat Mark rond de 16 de bal net iets te ver voor zich uitspeelde. Hierdoor kreeg de keeper net de tijd die het nodig had om de bal te ruimen. Reutum zat er kort op en gaf DSVD niet de ruimte die het graag had willen hebben. Mede hierdoor kreeg doelman Kevin Tulk weinig tot niets te doen in de eerste 45 minuten. De doelman van DSVD daarentegen kon zich in deze fase enkele keren prima onderscheiden op schoten vanuit de tweede lijn. De druk werd groter en groter waardoor het wachten was op de eerste treffer. De 0-1 leek in de maak toen Sam Holsink op snelheid de achterlijn vond. Zijn lage voorzet op de ingelopen Stijn was op maat, maar Stijn raakte de bal volkomen verkeerd waardoor deze grote mogelijkheid geen treffer opleverde. Kort hierop leek de 0-1 wel te vallen toen Sam alleen op pad ging en de bal hard en laag in de korte hoek probeerde te schieten. Met een fraai redding met de voet wist de doelman van DSVD nog net redding te brengen. Na een klein half uurtje kwam dan toch de verdiende 0-1 op het bord. Het was opnieuw Stijn die net buiten de 16 mocht aanleggen voor een vrije trap. Zijn harde lage inzet verdween echter in de muur en caramboleerde opnieuw bij Stijn voor de voeten. Stijn bedacht zich geen moment een vuurde opnieuw af. Opnieuw werd zijn schot geblokt, en viel de bal wonder boven wonder opnieuw bij Stijn voor de voeten. Opnieuw bedacht Stijn zich niet en ramde de bal nu nog harder tussen de palen. Maar opnieuw stond er een verdediger in de weg om dit schot te kraken. De rebound verdween niet opnieuw bij Stijn voor de voeten, maar viel voor de voeten van aanvoerder Wout Mensink. Wout aarzelde geen moment en tikte de bal van dichtbij droog tegen de touwen, 0-1. 
Pas na 32 minuten roerde zich DSVD pas voor de eerste keer deze middag. Een schot van ver buiten de 16 zeilde hard en hoog over de ballenvanger. Niet veel later kreeg DSVD op een mooie plek een vrije trap te nemen, maar ook deze inzet verdween hoog over het doel van doelman uit Reutum. Het slotakkoord was echter voor de ploeg uit Reutum, en hoe! Aan de linkerkant waren het Ron Brunnikhuis en Mark Morskieft aan het combineren geslagen. Na een aantal korte passes in een zeer kleine ruimte stond Ron opeens oog in oog met de doelman uit Deurningen. Ron zag zijn kans schoon, en krulde de bal met veel gevoel in de lange hoek, 0-2. Maar hiermee was, vlak voor de thee, de honger van de Reutumse formatie nog niet gestild. Het was opnieuw Mark die aan de basis stond van een treffer toen hij door Ramon Eerdman op rechts de vrije ruimte werd ingestuurd. Mark spurtte op volle snelheid achter de bal aan, om daarna de bal gelijk breed te leggen op de prima meegelopen Stijn. Stijn’s inzet was niet hard maar zo geplaatst dat Reutum met een comfortabele voorsprong van 0-3 de thee mocht opzoeken.
 
PUDDING.
Met de wind vol in de bakkes mocht Reutum proberen de Deurningse formatie buiten de 16 te houden. Mede door de harde wind was het natuurlijk voor de ploeg van trainer Nikki Leferink een stuk makkelijker de helft van Reutum te bereiken. Maar vooral in het begin van de tweede helft had Reutum een aantal goede mogelijkheden de wedstrijd volledig in het slot te gooien. Eerst was het Ron die van net buiten de 16 vrij mocht aanleggen, maar zijn bal verdween uiteindelijk ergens op veld 3. Niet kort hierna had Jordi van dichtbij de 0-4, uit een kluts-situatie, op zijn schoen maar ook Jordi wist de vierde treffer niet op het bord te krijgen. Wat hierna gebeurde aan Reutum-kant is lastig te analyseren maar het leek wel of bijna iedereen door een soort van ondergrens zakte. Geen bal kwam meer aan, geen bal kon meer worden vast gehouden, ballen werden niet of heel slecht geraakt, onbegrijpelijke keuzes, het was slecht, heel slecht in deze fase wat Reutum de volop meegereisde supporters voorschotelde. Het siert de ploeg dat het in dergelijke “pudding” situaties  wel blijft knokken en strijden waardoor het voor een tegenstander geen “walk in the park” wordt. Toch was de thuisploeg in deze fase dicht bij een aansluitingstreffer. Een vrije bal van rond de 16 spatte op de benen van de doelman van Reutum uiteen. Beetje bij beetje wist Reutum het tij te keren waardoor het ook weer gevaarlijk op de helft van DSVD kon verschijnen. Een scherp aangesneden corner van Sam had via Wout M. ook maar zo, heel geniepig, de 0-4 kunnen betekenen. 2 minuten later was het opnieuw Sam die nu aan een solo begon. Met de bal aan de voet stoof hij naar binnen om daarna de bal naar de andere kant van het 16-meter gebied te spelen waar Wout Slaghekke inmiddels was opgedoken. Wout controleerde de bal, en mocht vanaf een meter of 16 vrij aanleggen maar hij zag zijn streep rakelings voorbij de kruising zeilen. Toch was het de thuisploeg die werkelijk uit het niets de 1-3 tegen de touwen schoot. De beste man aan DSVD zijde, namelijk spits Wout Arkink was de slimste bij een snel genomen vrije bal. In de loop wist hij Kevin met een droge inzet in de lange hoek te verschalken. Maar hierna nam de ploeg uit Reutum de regie aanvallend weer over. Opnieuw was het Sam die de achterhoede van DSVD aan het tollen bracht. Op de achterlijn vond hij Ron die zijn inzet rakelings voorbij de tweede paal zag rollen. De 1-4 viel , laten we zeggen, uit een wat mindere doeltrap van de doelman. De bal viel voor de middenlijn bij Mark op het hoofd die gelijk Stijn bediende. Stijn bedacht zich geen moment en ramde, van zeker een meter of 30, de bal met een ruime boog over de volkomen verraste doelman van DSVD, 1-4. Met nog een 10 minuten op klok was de wedstrijd gespeeld. DSVD mocht nog een keer aanleggen van een meter of 20, maar de hard ingeschoten zwabberbal werd een prooi voor doelman Tulk van Reutum. Niet kort hierop floot scheidsrechter Wesselink voor de laatste maal, en mocht de ploeg uit Reutum opnieuw 3 punten bijschrijven.
 
AVANTI WILSKRACHT
Komend weekend spelen we al weer onze laatste competitiewedstrijd dit jaar. Tegen Avanti Wilskracht zullen we absoluut weer vol gas moeten geven om zo de punten in eigen huis te houden. De ploeg van de jonge, en gedreven trainer Leon Schmitz begon niet best deze competitie. De eerste 3 competitiewedstrijden werden namelijk allemaal verloren. Maar in de resterende 8 wedstrijden begon het te lopen, en wist het 21 punten te behalen waardoor Avanti Wilskracht nu op keurig gedeelde 3e plaats terug te vinden is. Komend weekend gaat de bal rond de klok van 14.00 uur rollen op de Kottenbrei in Reutum.
 
Opstelling tegen DSVD: Kevin, Wout S, Wout M, Lindsay, Jurgen ( Jan 72’), Ramon, Jordi (Lex 65’) , Ron, Stijn ( Bjorn 82’), Sam, Mark.