verslag   01 december 2019     46 foto's
REUTUM 1: “IF YOU’RE NOT THE BEST……FIGHT THE BEST”.

De Tukkers
zondag 01 december 2019

lees verslag

VV ReutumALBERGEN – Afgelopen weekend trof Reutum haar “Angstgegner” de Tukkers in een echte burenruzie.  Na vele seizoenen van verlies moest het vandaag dan maar eens gebeuren voor de ploeg uit Reutum. De Tukkers zouden het volgende slachtoffer moeten worden van de vechtmachine uit Reutum. Ondanks dat Reutum matig speelde wist het over de volle 90 minuten toch met een 0-2 zege aan de haal te gaan. 
 
Het is al wekenlang dezelfde opstelling die de trainer voor een wedstrijd op het bord kalkt. Dit heeft natuurlijk te maken met de punten, maar ook met de kwaliteit en de vorm van de spelers. Als je dit dan ook nog koppelt aan de gezond portie werklust dan is het misschien wel niet zo vreemd dat Reutum hoog op de ranglijst terug te vinden is. Door er wekelijks vol voor te gaan heeft Reutum na 10 wedstrijden inmiddels al een mooie 22 punten bij elkaar gevoetbald, en daar had menigeen voor de start voor de competitie voor getekend. 
 
Terug naar de wedstrijd. Reutum begon veel feller en scherper aan dit duel waardoor het spel zich in het begin hoofdzakelijk afspeelde op de helft van de Tukkers. Via een corner van Sam Holsink was Wout Mensink met een kopbal al dicht bij de openingstreffer maar de bal verdween hard voorbij de tweede paal. Niet veel later leek een onschuldige hoge voorzet van Sam alsnog doel te treffen, maar doelman Davina van de Tukkers wist de bal nog net over de lat te tippen. Reutum hield het kort waardoor de gevaarlijkste linie van de Tukkers, namelijk de aanval, niet in het spel voorkwam. Reutum was de bepalende ploeg en zag dit door Jordi Lammerink bijna beloond worden toen hij vrij voor de doelman van de Tukkers werd gezet. Zijn inzet verdween echter tegen de uitstormende doelman uit Albergen. De rebound werd ver buiten de 16 een prooi voor Sam, die daarna met een soort van alles of niets drop-kick probeerde de 0-1 binnen te strepen maar deze vlieger ging helaas nog niet op. De Tukkers probeerde het wel maar kon aanvallend weinig potten breken. In deze fase moest het vooral uit de tweede lijn komen. Een vrije bal van Visschedijk werd een prooi voor Kevin Tulk die hiermee zijn eerste prima redding, deze middag, mocht laten bijschrijven. Reutum bleef brutaal naar voren voetballen en zag mede hierdoor Sam vanaf rechts door de vijandige linies breken. Met een verdediger in de rug, en een uitkomende doelman voor zich wist Sam de bal toch nog tussen de palen te krijgen. Maar met een fraaie redding wist de doelman Sam’s inzet nog net tot corner te verwerken. Niet veel later was het Stijn Slaghekke die de keeper van de Tukkers te ver voor zijn doel zag staan. Vanaf de middenlijn joeg Stijn de bal richting het doel van de verraste doelman. De bal had de juiste snelheid, maar helaas niet de juiste richting waardoor deze dappere poging dan ook niets opleverde. Beetje bij beetje liet ook de thuisploeg zich steeds meer gelden. Nog steeds was er geen doorkomen aan vandaar dat de ploeg van trainer Joost du Gardijn het uit de tweede lijn bleef proberen. Eerst was het opnieuw Visschedijk die vanaf een meter of 20 zijn bal op de vuisten van Kevin uiteen zag spatten. De Tukkers kreeg in deze fase wat meer vertrouwen en liet zien dat het aantal heerlijke voetballers in het elftal heeft. Maar ondanks een surplus aan voetballend vermogen moest het genoegen nemen met alleen maar schoten uit de tweede lijn. Zo zeilde opnieuw een kogel richting het doel van Kevin, maar deze had gelukkig niet de juiste richting. Een vrije bal op een prima plek leek voor de Tukkers de wedstrijd te kunnen openbreken, maar opnieuw lag daar die dekselse doelman van Reutum in de weg om zo de 0-0 op het bord te houden. Echt vuurwerk was er nog niet voor beide doelen geweest waardoor het leek dat beide ploegen met een 0-0 op het scorebord zouden gaan rusten. Maar het kantelpunt in deze wedstrijd zat hem op meerdere vlakken toch echt in de staart van deze eerste helft. Uit een inworp gevolgd door een voorzet belande de bal pardoes bij Sam voor de voeten. Met een flinke duw in zijn rug kreeg hij de bal toch nog onder controle om daarna de bal, uit de draai, droog in de lange hoek te laten verdwijnen, 0-1. Met nog een kleine 2 minuten op de klok probeerde de Tukkers natuurlijk gelijk de schade te herstellen maar liep hierdoor gelijk uit de organisatie. Reutum zag dit gebeuren en joeg de bal vanuit een prima interceptie gelijk richting de speelhelft van de Tukkers. Mark Morskieft geloofde in deze bal, en zag de keeper twijfelen of hij nu wel of niet zou komen. Mede door het erg stroeve veld ( volgens mij meer rubberkorrels dan grassprieten in Albergen) remde de bal zo af dat Mark als eerste bij de bal kon komen. Inmiddels had doelman Davina van de Tukkers toch de keuze gemaakt om uit zijn doel te komen. Net buiten het strafschopgebied zag hij de bal door Mark gespeeld worden waarna de doelman Mark vol van de sokken liep. Scheidsrechter van den Berg uit Lichtenvoorde kon niets anders doen dan hem op de rode kaart te trakteren. De gegeven vrije bal werd een prooi voor doelman Keupink die inmiddels tussen de palen was beland. Zo kreeg een niet al te sprankelende eerste helft van beide kanten toch nog een knetterend einde.
 
Natuurlijk zijn er in de rust duidelijke afspraken gemaakt over het vervolg van de wedstrijd want met een 0-1 op het bord, en een mannetje meer moet het voor de Tukkers natuurlijk veel lastiger zijn om gevaarlijk te worden. Maar zoals zo vaak in het voetbal begon de Tukkers met volle overgave aan het tweede bedrijf, en Reutum stond er spreekwoordelijk bij en keek erna. Gelukkig kreeg de Tukkers niet de ruimte die het graag wilde maar de Tukkers bepaalde zeker in het eerste deel van de tweede helft de wedstrijd. Domme keuzes, domme overtredingen, en vooral erg slordig spel waren er de oorzaak van dat de Tukkers steeds meer in een stuntje gingen geloven. Gelukkig was doelman Tulk wel bij de les want een scherp aangesneden vrije bal leek op weg naar de kruising. Met een heerlijke safe wist hij de bal nog net tot corner te verwerken. Toen niet kort hierna Reutum wel heel knullig op een meter of 18, recht voor het doel, een vrije bal weggaf leek de schade al snel door de Tukkers hersteld te worden. Maar de muur van Kevin stond als een huis waardoor Reutum in deze zeer zwakke fase in leven bleef. Toch leek alsnog de 1-1 te vallen toen opnieuw slordig balverlies aan Reutum-kant een snelle Albergse tegenstoot inleidde. De voorzet vond uiteindelijk Visschedijk die gelijk afdrukte. De bal vloog richting het doel maar werd op enkele meters van het doel nog net door een verdediger geblokt waardoor de magere, en inmiddels erg wankele 0-1 nog steeds op het scorebord bleef staan. Toen niet kort hierna sterkhouder Lindsay Moncherry met een brancard het veld verliet leek de opdracht er niet eenvoudiger op te worden. Met Jan Aarnink binnen de lijnen en Wout Slaghekke op de positie van Lindsay werd het verdedigingsblok weer ouderwets dicht gemetseld. Met de aanvallende druk en energie waarmee de thuisploeg na de thee was begonnen was bewonderenswaardig maar kostte natuurlijk ook veel kracht. Dat hield in dat Reutum zich beetje bij beetje steeds meer in wedstrijd knokte omdat de krachten bij de thuisploeg wegvloeiden. De 0-2 had in deze fase al kunnen vallen toen Sam opeens oog in oog met de doelman van de Tukkers stond. De doelman verkleinde echter prima zijn doel en zag uiteindelijk de bal via zijn benen over de achterlijn verdwijnen. Hierna nog een laatste mogelijkheid voor de thuisploeg toen een corner bijna werd binnen gekopt. Hierna was het toch echt de ploeg uit Reutum die de touwtjes, in de laatste 15 minuten, aanvallend in handen nam. Doordat de ruimtes groter en groter werden kon er natuurlijk naar hartenlust worden gecombineerd door de Reutumse formatie. Dit leverde al snel een grote mogelijkheid voor Stijn die prima op enkele meters van het doel werd vrijgespeeld. Stijn controleerde de bal om daarna de bal hard binnen te schieten maar de keeper was er als de kippen bij om deze inzet onschadelijk te maken. De rebound verdween echter op zeker 25 meter van het doel bij aanvoerder Wout Mensink voor de voeten. Wout bedacht zich geen moment en joeg het leder hard en onhoudbaar voorbij de doelman van de Tukkers, 0-2. Hiermee was het verzet van de Tukkers definitief gebroken. Sam had hierna zeker nog twee keer een duit in het zakje kunnen doen want twee maal over mocht hij vrij voor de keeper afdrukken. Zijn eerste mogelijkheid verdween van dichtbij in het zijnet, terwijl zijn tweede mogelijkheid een prooi werd voor de doelman. Gezien het hele spelbeeld zou een 0-3 of 0-4 ook veel teveel van het goede te zijn geweest ( maar was stiekem toch wel lekker geweest). Na ruim 90 minuten vond de scheids het wel welletjes en mocht Reutum opnieuw 3 punten bijschrijven.
 
Ondanks het magere spel wist de ploeg uit Reutum toch 3 punten bij te schrijven. Kun je nagaan als het wel gaat lopen hoe het er dan uitziet. We weten dat het beter kan en moet, maar we weten nu ook dat we als nr. 2 op de ranglijst niet meer het kleine cluppie zijn uit Reutum. Tegenstanders zullen ons nu anders gaan benaderen en daar zullen we iedere week opnieuw een passend antwoord op moeten vinden. Te beginnen komende zondag in Deurningen tegen DSVD, want ook hier zullen we weer tot het gaatje moeten gaan want:
 
“IF YOU’RE NOT THE BEST……FIGHT THE BEST”.
 
Opstelling tegen de Tukkers: Kevin, Wout S, Wout M, Lindsay ( 62’jan), Jurgen, Ramon, Ron, Jordi ( Jaap 72’), Stijn ( Jop 90’), Sam, Mark.