nieuws   29 september 2019     33 foto's
Reutum 1 - Losser 1

VV Reutum
zondag 29 september 2019

lees verslag

KVV Losser


REUTUM – Reutum is in haar eerste thuiswedstrijd dit seizoen tegen een verdiende nederlaag aangelopen. Losser was simpelweg veel slagvaardiger. De ploeg uit Losser wist elkaar, met  name op het middenveld, veel gemakkelijker te vinden. Dat er na 90 minuten een 0-2 op het scorebord stond was dan ook niet zo vreemd. Ook vandaag weer kreeg Reutum meer dan voldoende mogelijkheden doel te treffen maar het vizier stond gewoon niet op scherp. En als er al een keer een bal tussen de palen verdween dan wist de doelman van Losser steeds handelend op te treden.

Vanwege de drassige toestand van het hoofdveld werd er uitgeweken naar het prima bespeelbare kunstgrasveld op de Kottenbrei. Daarnaast kon Reutum vandaag geen beroep doen op Ramon Eerdman. Op de afsluitende training van donderdag liep hij een blessure op waardoor hij vandaag tegen Losser niet inzetbaar bleek. Ook Jordi Lammerink moest vandaag met rugklachten de wedstrijd aan zich voorbij laten gaan. Mede hierdoor moest er wat worden geschoven op het middenveld waardoor de balans (achteraf gezien) niet helemaal zo was als de week ervoor tegen TVO.

Gerard Bos, de trainer van Losser was naar Reutum gekomen om lekker te voetballen. Geen getrut naar achteren maar alles lekker vol op de aanval. Omdat Reutum ook een elftal heeft dat liever aanvalt dan verdedigd ontstond zich, zeker voor de neutrale toeschouwer, een leuke en open wedstrijd. Stijn Slaghekke was de eerste die het met buitenkantje rechts probeerde,  maar zijn inzet scheerde rakelings voorbij de 2e paal van Losser. 2 minuten later had het ook maar zo 0-1 kunnen staan toen een ziedend schot van de linksbuiten van Losser ook rakelings voorbij het doel van keeper Kevin Tulk van Reutum suisde. Al snel bleek dat met name het middenveld van Losser de zaakjes wat beter voor elkaar had dan de ploeg uit Reutum. Via met name Sander van der Meer bleef het steeds dreigend en daarnaast wist Losser steeds weer de vrije man op het middenveld te vinden. Tot grote mogelijkheden leidde dit nog niet,  maar dat Losser wat makkelijker voetbalde was zelfs voor een leek waarneembaar. Toch was de volgende mogelijkheid voor Reutum toen Wout Slaghekke een bal van een meter of 20 kiezelhard over de dwarsligger schoot. Maar niet kort hierna was het toch Losser dat via het middenveld gevaarlijk de 16 van Reutum instoof. Middels een kluts via wat benen, een geblokte bal vlak voor het doel, en weer een schot dat geen doel trof,  was het uiteindelijk Jan Aarnink die de bal na deze scrimmage uiteindelijk over de zijlijn kon roeien. Daarna was het weer de beurt aan Reutum. Een vrije bal van Sam Holsink leek richting de kruising op weg te zijn maar de doelman wist de bal met een uiterste krachtinspanning nog net tot corner te tippen. De aansluitende corner had ook maar zo de 1-0 kunnen opleveren. De prima genomen corner van Jan vond Wout Mensink op de 5, maar Wout wist van dichtbij de bal niet de juiste richting mee te geven waardoor deze grote mogelijkheid uiteindelijk niets opleverde. Als een flipperkast vloog het spel op en neer. Want kort na de mogelijkheid van Wout was het Losser dat weer op drift was geslagen, maar opnieuw verdween de bal hard voorbij het doel van Kevin. Kort hierop was het weer de beurt aan Reutum dat via Stijn Slaghekke de 16 van Losser indook. Met een fraaie actie zocht Stijn de achterlijn, om daarna de bal voor het doel tedroppen. Sam zou de bal zo binnen hebben kunnen lopen, maar een verdediger van Losser stak hier nog op tijd een stokje voor door de bal uit de doelmond te rossen. Lex Oude Kotte had hierna bij de 2e paal nog een bal kunnen binnen tikken maar de wat lastige voorzet verdween uiteindelijk via Lex ruim naast het doel van Losser. Tegen het einde van de eerste helft nam Losser de regie voetballend steeds meer in handen. Reutum moest achteruit en had het lastig met het frivole en bewegelijke spel van de ploeg uit Losser. Een schot uit de 2e  lijn dat prima gepakt werd door Kevin was al een kleine speldenprik, maar vlak voor de thee leek de 0-1 alsnog te vallen. Na een prima aanval door de as werd de rechtsbuiten van Losser moeiteloos vrijgespeeld. Na een prima aanname mocht hij het duel zoeken met de doelman van Reutum Kevin Tulk. De aanvaller koos voor een hard en geplaats schot in de lange hoek, ​maar hier had Kevin rekening mee gehouden. Met een prachtige safe wist hij vlak voor het rustsignaal, van de verder prima leidende scheidsrechter Raaben, de 0-1 te voorkomen.

 Reutum kwam het best na de thee uit de startblokken. Het was Stijn die een robbertje uitvocht met een verdediger van Losser. Op de grond worstelden beide spelers om de bal die uiteindelijk werd gewonnen door Stijn. Met een slim tikje van Stijn op Sam was het Sam die recht voor het doel en 1:1 met keeper de 16 binnen stoof. Sam probeerde de keeper met een passeerbeweging te omspelen maar tikte de bal hierbij te ver naar buiten  waardoor de bal troosteloos over de achterlijn rolde. Het sierde Sam dat hij bleef staan bij deze actie, maar achteraf was iedereen het er wel over eens dat een val (vanwege contact met de doelman) absoluut consequenties had gehad voor de ploeg uit Losser. Na deze grote mogelijkheid begon het bij Losser beter en beter te draaien. Dit kwam omdat Reutum de slag op het middenveld verloor. Steeds weer was er dreiging vanuit het middenveld van Losser en mede hierdoor werd Reutum steeds verder gedwongen achteruit te lopen. Vanaf de kant was het gewoon wachten op een treffer van Losser, en deze viel dan ook. Na opnieuw een fraaie aanvalsopzet over de linkerkant werd de bal hoog bij de 1e paal voorgezet. De spits van Losser, Bonte, was er als de kippen bij om de bal bij 1e paal snoeihard binnen te koppen, 0-1. Daar waar Losser voor deze treffer het spel compleet domineerde leek deze treffer echter niet bevrijdend te werken voor de ploeg uit Losser. Reutum nam het initiatief langzaam over zonder daarbij overigens goed te voetballen. Stijn en Ron Brunninkhuis waren dicht bij de gelijkmaker maar de doelman van 
Losser lag prima in de weg. In de tegenstoot was Losser nogmaals gevaarlijk toen een streep van een meter of 20 opnieuw rakelings naast het doel van Kevin verdween. Een klein half uur voor het einde kwam Lex naar de kant voor JO-O19 speler Bjorn Luttikhuis. Bjorn stond nog maar koud in het veld toen een scherp aangesneden vrije bal van Sam via het bovenbeen van Bjorn bijna doel trof. Kort hierop kreeg Reutum praktisch recht voor het doel, en op een meterof 18 van het doel een vrije trap. Een uitgelezen mogelijkheid de gelijkmaker binnen te schieten, maar Sam raakte de bal totaal verkeerd waardoor de bal ver naast het doel van de Losserse doelman verdween. Voor Losser was het in deze fase overleven en werd sporadisch nog gevaarlijk door een snelle uitval. Uit één van deze counters werd er opnieuw vanuit de 2elijn geschoten maar opnieuw had de bal niet de juiste richting. Reutum wisselde nog een keer ( Luuk voor Jurgen) en zette nog een keer aan. Met veel mensen in de 16 van Losser moest er “oorlog” worden gemaakt maar het tempo waarmee dit gebeurde was veel te laag waardoor Losser gemakkelijk overeind bleef. Toen toch een keer een lange bal volgde, was Stijn er als de kippen bij om de bal vanuit een lastige hoek binnen te schieten. Helaas lag de doelman vanLosser prima in de baan van het schot waardoor de 1-1 werd voorkomen. Toen Stijn kort hierop de bal, in de 16, opnieuw voor de voeten kreeg leek de 1-1 wel te vallen, maar de doelman had alle geluk van de wereld toen hij in een reflex het schot van Stijn nog net met zijn voet kon keren. Daarna was het opnieuw Bjorn die een mogelijkheid kreeg. De scherp aangesneden vrije trap van Jan vond Bjorn bij de 2e paal, maar van dichtbij verdween het leder opnieuw tegen de ballenvanger. Reutum nam mede door deze “paniek-pressie” de nodige risico’s, en zag dat Losser via een counter nogmaals doel trof. Het was opnieuw Bonte, de spits van Losser die aan de bal kwam. Met de bal aan de voet dribbelde hij van buiten naar binnen om daarna van een meter of 22 aan te leggen. De bal was hard, maar zou een makkelijke prooi zijn geworden voor de doelman van  Reutum. Maar het schot werd onderweg nog net iets door Jan getoucheerd waardoor de bal onhoudbaar voor Kevin tegen de touwen vloog, 0-2. Reutum probeerde het nog wel maar het geloof was na deze treffer volledig verdwenen. Losser hield makkelijk stand en boekte op basis van de gehele wedstrijd een verdiende overwinning op een te mak en te tam Reutum.

Opstelling tegen Losser: Kevin, Jurgen ( Luuk, 78’), Lindsay, Wout M, Jan, Wout S, Lex (Bjorn, 62), Ron, Mark, Stijn, Sam.

Foto's zijn op deze regenachtige zondag gemaakt door Herman de Vries.